// E enjte ORA 20:20

0

13 Dhjetor 2018

Emërimet ‘politike’ me konkurs

Emisioni "Jeta në Kosovë"

Sonte në emisionin ‘Jeta në Kosovë’ u diskutua për punësimet e militantëve partiakë në pozita në larta dhe në shërbimin civil.

Panelistët e partive politike në pushtet e opozitë folën për përzierjen e partive politike në punësimet e militantëve partiakë nëpër bordet e ndërmarrjeve publike, agjencitë e pavarura e shërbimin civil.

Cila parti politike kishte të emëruar me konkurs militantë partiakë në borde të ndërmarrjeve publike, agjenci të pavarura dhe pozita tjera të larta?

A ishte rastësi që dhëndri i Fatmir Limajt, nipi i Jakup Krasniqit dhe kunata e Valdete Bajramit ishin punësuar brenda 6 muajve në ministrinë që udhëhiqet nga NISMA?

Cila parti politike lypte më së shumti ‘hise’ në punësime?

Si i portretizoi militantët e partive politike deputeti i AAK-së?

A i kishte ‘përzënë’ nga puna PDK e VV militantët e LDK-së?

A kishte punësuar Vetëvendosje militantë partiakë?

Sa kishte pasur sukses memorandumi me Ambasadën Britanike tri vjet pas nënshkrimit të tij?

Për punësimet në pozita të larta foli edhe përfaqësuesi i kompanisë angleze, e cila ndihmon Kosovën që të zgjedh njerëzit më të mirë në këto pozita.

Po ashtu në këtë emision folën edhe deputetët e partive politike në pozitë e opozitë.

Emisionin e plotë i cili u transmetua sonte mund ta ndiqni në këtë link:

 

www.kallxo.com

NDËRLIDHUR

universiteti i prishinës
 

UP ofron punë praktike me pagesë për studentë

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina“ përmes një thirrje publike ka ftuar studentët e saj që të aplikojnë për punë praktike në njësi akademike dhe administratë qendrore të UP-së. Në njoftimin e universitetit thuhet se studentët do të jenë të angazhuar me orar fleksibil në koordinim me mbikëqyrësin e njësisë përkatëse akademike apo administratës qendrore dhe […]

Aksident
 

Shoqërohet në polici shoferi që goditi për vdekje këmbësoren

Policia e Kosovës tha se e ka arrestuar ngasësin e veturës i cili goditi për vdekje një këmbësore në rrugën nacionale Prishtinë- Ferizaj sot në mbrëmje. Më herët KALLXO.com raportoi se një 37 vjeçare vdiq pasi u godit nga një veturë në këtë rrugë. Vetura godet për vdekje këmbësoren 37 vjeçare “Rreth orës 17:30 kemi […]

kontabanda ne veri
 

(Video) Rrjetet shqiptaro-serbe të kontrabandës në Zubin Potok

Sonte në emisionin “Drejtësia në Kosovë” transmetohet pjesa e dytë e hulumtimit gjashtëmujor për lidhjet e kontrabandës me policinë në Leposaviq e Zubin Potok. Hulumtimi i sotëm sjell pamje ekskluzive të transportit të mallrave nga Serbia për në Kosovë nëpër rrugët ilegale. Ekipi ka filmuar ekskluzivisht pamje nga kamionët e mbushur me kontrabandë të cilët […]

Policia e Kosoves
 

Vetura godet për vdekje këmbësoren 37 vjeçare

Një person rreth moshës 37 vjeçare ka mbetur i vdekur pasi është goditur nga një veturë në rrugën nacionale Prishtinë- Ferizaj. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar komandanti i trafikut për rajonin e Prishtinës, Majori policor, Milaim Fejzullahu. “Një aksident ka ndodhur në fshatin Llugaxhi në rrugën nacionale Prishtinë-Ferizaj. Një veturë ka goditur një këmbësore […]

TË FUNDIT

universiteti i prishinës
 

UP ofron punë praktike me pagesë për studentë

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina“ përmes një thirrje publike ka ftuar studentët e saj që të aplikojnë për punë praktike në njësi akademike dhe administratë qendrore të UP-së. Në njoftimin e universitetit thuhet se studentët do të jenë të angazhuar me orar fleksibil në koordinim me mbikëqyrësin e njësisë përkatëse akademike apo administratës qendrore dhe […]

Aksident
 

Shoqërohet në polici shoferi që goditi për vdekje këmbësoren

Policia e Kosovës tha se e ka arrestuar ngasësin e veturës i cili goditi për vdekje një këmbësore në rrugën nacionale Prishtinë- Ferizaj sot në mbrëmje. Më herët KALLXO.com raportoi se një 37 vjeçare vdiq pasi u godit nga një veturë në këtë rrugë. Vetura godet për vdekje këmbësoren 37 vjeçare “Rreth orës 17:30 kemi […]

kontabanda ne veri
 

(Video) Rrjetet shqiptaro-serbe të kontrabandës në Zubin Potok

Sonte në emisionin “Drejtësia në Kosovë” transmetohet pjesa e dytë e hulumtimit gjashtëmujor për lidhjet e kontrabandës me policinë në Leposaviq e Zubin Potok. Hulumtimi i sotëm sjell pamje ekskluzive të transportit të mallrave nga Serbia për në Kosovë nëpër rrugët ilegale. Ekipi ka filmuar ekskluzivisht pamje nga kamionët e mbushur me kontrabandë të cilët […]

lajm
 

Tentim vrasje ne Klinë

Një rast i tentim vrasjes ka ndodhur sot pasdite në Klinë. Prokuroria Themelore në Pejë tha sot se rreth orës 15:30, prokurorja kujdestare është njoftuar për një rast që ka ndodhur në një fshat të Klinës i cilësuar si vrasje ne tentativë, raporton KALLXO.com. Zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi, tha se për […]

Tash

NA NDIQNI

Mishi i prishur në Pejë; lopa vuante nga sëmundja e pashërueshme

by Kastriot Berisha
NA NDIQNI

Send this to a friend