array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(44) "https://kallxo.com/dosja/faturat-e-qeverise/"
 }
}

“Darka e Lamës” i kushtoi kuletës së shtetit mbi 3,100 euro

Në ambientet e një hoteli modern të Prishtinës e me motive tradicionale, në tetor të vitit të kaluar “Darka e Lamës” mblodhi rreth 100 persona.

Darka 280 euroshe e Brukselit, 28 euro i kushtuan shtetit 4 copa tortë tiramisu

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, i caktuar nga kryeministri Kurti për t’u marrë me procesin e dialogut në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, që ...

Darka e zëvendëskryeministrit Bislimi për emisarin Lajçak që kushtoi 234 euro

Në mesin e shtatorit të këtij viti, Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi dhe Çështjet e tjera Rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajç...

Sa i kushtoi kabinetit të Kurtit darka për miqtë ndërkombëtarë?

Pasta ravioli, linguini, e canneloni të shoqëruar me verëra kanë qenë pjesë e drekës të cilën kabineti i kryeministrit Albin Kurti e ka shtuar për ...

Arsyetimi i Zyrës së Kryeministrit për darkën me ushqime deti e shampanjë italiane

Pas publikimit të KALLXO.com të lajmit për shpenzimet për një darkë të kabinetit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, kur ishin konsumuar ushqime deti, verëra ...

‘Darka e Vonë’ e kabinetit të Kurtit me ushqime deti, verëra e shampanjë italiane

Oktapod, levrek, salmon e biftek të shoqëruar nga verëra vendore e shampanjë italiane kishin qenë pjesë një darke të zyrës së kryeministrit Kurti.