array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(37) "https://kallxo.com/arsim/universitet/"
 }
}

Profesorët që kanë shkelje etike në tre vitet e fundit nuk do të mund të zgjidhen në pozita udhëheqëse në UP

Me pesë vota për, dy kundër dhe një abstenim, Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës të enjten më 29.02.2024 ka votuar rregulloren për zgjedhjen e personelit ...

Azemi: Greva e punëtorëve teknikë të Qendrës së Studentëve i është kthyer normalitetit

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, së bashku me punëtorët teknikë të Qendrës së Studentëve janë takuar të enjten më 29.02.2024 me ...

Punëtorët teknikë dhe të sigurimit fizik të UP-së votuan pro vazhdimit të grevës

Punëtorët teknikë dhe të sigurimit fizik të Universitetit të Prishtinës më 28.02.2024 kanë votuar pro vazhdimit të grevës deri në plotësimin e kërkesave të tyre.

Pretendimet se ka presion për ndalim të grevës të punëtorëve në UP, Inspektorati i Punës po i inspekton

Pas deklarimit të kryetarit të Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës Jusuf Azemi, më 26.02.2024, se punëtorët grevistë janë duke pasur presion nga drejtuesit e ...

Jusuf Azemi për grevën e punëtorëve të UP-së: Po na bëjnë presion për ta ndalur grevën

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, është takuar të hënën, më 26.02.2024, me punëtorët grevistë të  Universitetit të Prishtinë...

Përveç punëtorëve teknikë edhe punëtorët e sigurimit fizik në UP vazhdojnë grevën

Përfaqësuesi i punëtorëve të sigurimit fizik në Universitetin e Prishtinës, Arsim Gjinovci ka konfirmuar për KALLXO.com se ai dhe kolegët e tij ...