array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(33) "https://kallxo.com/gjate/mendime/"
 }
}

Një Asociacion Serb në Kosovë do ta kërcënonte integrimin dhe paqen

Pakica serbe në Kosovë tashmë gëzon të drejta të konsiderueshme sipas kushtetutës së vendit. Themelimi i një asociacioni të komunave me shumicë serbe vetëm se do ta ...

Pashë nga larg të vdisnin bashkëqytetarët e mi shqiptarë në Kosovë

I lindur në Britani pasi familja e tij iu largua persekutimit etnik në Kosovë, Arbër Gashi zbuloi se si vuanin bashkëkombësit e tij shqiptarë gjatë kohës ...

Revista Time: Gratë e Iranit - Heroinat e vitit 2022

Në dimrin e vitit 2017, gruaja e re e quajtur Vida Movahed hipi mbi një kuti druri duke e improvizuar një lloj bine në Rrugën e Revolucionit, një arterie e ...

Ku u gabua në mbrojtjen e 35-vjeçares dhe bebes së saj?

Burra e gra të shtetit janë mbledhur sot që nga mëngjesi për ta analizuar situatën se si erdhi deri te vrasja e 35-vjeçares e kush ishin ...

Për Kosovën Botërori i Futbollit është më shumë se një lojë

Integrimi ndërkombëtar i Kosovës është ende një punë në progres, mirëpo kur bëhet fjalë për sportin, ky vend tashmë është i vendosur në më...

Presidenti më i nënvlerësuar në historinë e fundit

Presidenti demokrat Joe Biden është nënvlerësuar vazhdimisht. Demokratët performuan jashtëzakonisht mirë sipas standardeve historike të martën dhe Biden vazhdon tutje pasi ia doli më mirë ...