array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(39) "https://kallxo.com/arsim/arsim-i-mesem/"
 }
}

Banka Botërore: Nxënësit kosovarë nga 13.2 vite shkollim kanë vetëm 7.9 vite shkollim efektiv

Në raportin e fundit të Bankës Botërore nxënësit kosovarë të cilët shkollohen humbasin 5.3 vite shkollim derisa arrijnë moshën 18 vjeçare.

Me maska e duke mbajtur distancë, nxënësit nisin ditën e parë në shkollë (VIDEO)

Të renditur në distancë prej dy metrash, pa përshëndetje e me maska në fytyrë, nxënësit e Kosovës sot u janë kthyer bankave shkollore pas 7 muajsh.

Vetëvendosje thërret në interpelancë Ministrin e Arsimit në lidhje me fillimin e vitit shkollor

Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar qeverinë për siç kanë thënë  dështimin për organizimin e viti të ri shkollor.

Zemaj ka një apel për mësimdhënësit

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, edhe sot gjatë ditës ka vazhduar vizitat nëpër shkollat e kryeqytetit për t’u njoftuar me përgatitjet e ...

Skenderaj do paguajë shujtat e mësuesve pasi qindra nisën betejën ligjore

Komuna e Skenderajt ka vendosur që të paguajë nga një shujtë në ditë për mësuesit dhe punëtorët teknikë e administrivë të shkollave të kësaj komune.

UNICEF dhe USAID shpërndajnë pajisje mbrojtëse për 10 mijë nxënës dhe mësimdhënës

Fillimi i vitit të ri shkollor i paraparë të fillonte më 1 shtator është shtyrë për datën 14 shtator.