array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(35) "https://kallxo.com/shendeti/fitnes/"
 }
}

Cili është trendi i rrezikshëm që po ndiqet nga të rinjtë para stërvitjeve?

Mjekët po paralajmërojnë për një prirje të rrezikshme para stërvitjes që e bëjnë disa sportistë duke e konsumur proteinat e thata pa ujë.

Mbingarkohet Klinika e Pediatrisë, për 1 javë u trajtuan 1 mijë e 163 fëmijë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se Klinika e Pediatrisë është mbingarkuar.

Garuesit e bodybuildingut dhe fitnesit i fitojnë dy medalje te arta dhe dy të argjendta në Kampionatin Ballkanik

Garuesit e bodybuildingut dhe fitnesit i kanë sjellë Kosovës katër medalje, dy të arta dhe dy të argjendta në Kampioantin Ballkanik i cili u mbajt në Severin të ...

Ushtrimet rrisin rrezikun e sëmundjes së neuroneve motorike, tregon studimi

Ushtrimet e rregullta dhe të mundimshme rrisin rrezikun e sëmundjes së neuroneve motorike te njerëzit që janë gjenetikisht të cenueshëm.

Rëndësia e ajrit të pastër në ushtrime

Ajri i pastër është një ndër faktorët kryesorë në shëndetin  e plotë të njeriut. Mendohet se ndotja e ajrit është shkaku i 24 mijë vdekjeve të parakohshme ...

Tri ushtrime për formimin e bicepsit

Muskuli biceps është ndër muskujt më të famshëm në trupin e njeriut. Kur dikush ju kërkon të tregoni muskujt, gjëja e parë që bëni është ...