array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(45) "https://kallxo.com/emisione/policia-emisione/"
 }
}

Arrestohen dy të rinj dhe një i mitur për vjedhje të rëndë

Të dyshuarit A.Z., 22 vjeç dhe S.F., 24 vjeç bashkë me një të mitur janë arrestuar nën dyshimin se kanë vjedhur 4 mijë euro, ka bërë të ditur Policia ...

Ankuesja raporton 200 euro të falsifikuara

Ankuesja (grua) ka raportuar se derisa kishte qenë duke punuar në një qendër tregtare kishte pranuar një monedhë prej 200 euro që dyshohet të kenë qenë të falsifikuara.

Dosja e prokurorisë – Si u tentua djegia e veturës së gazetarit në Mitrovicë

Prokuroria e Mitrovicës ka ngritur aktakuzë ndaj një personi për veprën penale  "Zjarrvënia". I njëjti akuzohet për tentim-djegien e veturës së gazetarit Shkumbin ...

Policia i konfiskon kallashnikovin dhe arreston deçanasin

Policia në Deçan ka bërë të ditur se ka arrestuar një person të dyshuar për posedim të paautorizuar të armës.

Fushë Kosovë: Nëna arrestohet dyshohet se keqtrajtoj fëmijën e saj

Një grua në Fushë Kosovë është arrestuar gjatë ditës së djeshme nga policia nën dyshimet për keqtrajtim të fëmijës së saj.

Detajet e Prokurorisë, si e goditi gruan me grushte i dyshuari në Prizren

Gjykata  e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për të pandehurin S.Sh., nga fshati Piranë i Komunës së Prizrenit nën dyshimet pë...