Postet nga: Gjykata

Gjykata e Posaçme dënon ish-kryebashkiakun e Lezhës për tjetërsim pronash në bregdet

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Fran Frroku është gjetur për herë të dytë fajtorë i përfshirë në një skemë tjetërsimi pronash në bregdetin e Shëngjinit. ...

Gjykata vendos për Glauk Konjufcën në lidhje me lotsjellësin

Gjykata e Prishtinës e ka liruar nga akuzat kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën për gazin lotsjellës në Kuvend në vitin 2016.

Daut Haradinaj dëshmitar në rastin 'Veteranët'

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj është paraqitut në cilësi të dëshmitarit në rastin e njohur si "Veteranët", më 26.02.2204 në gjykatë.

Vendimi i Gjykatës së Gjakovës për policin Tush Gjini dhe qytetarin, të arrestuar për ryshfet

Gjykata Themelore në Gjakovë ka caktuar një muaj paraburgim ndaj policit Tush Gjini dhe qytetarit B.K., për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe për dhënje ...

Avokatët e ish-presidentit Trump kërkojnë rrëzimin e akuzave për dokumente sekrete

Uashington – Ish-presidenti amerikan Donald Trump i kërkoi gjykatës në Florida të hedhë poshtë rastin penal ndaj tij nën akuzën për mbajtjen e dokumenteve sekrete në ...

Gjykata vendos kundër ish-presidentit Trump, gjobë prej 356 milionë dollarësh

Një gjykatës në Nju Jork vendosi kundër ish-presidentit Donald Trump, duke e gjobitur me 364 milionë dollarë për atë që gjykatësi e quajti një skemë shumëvjeç...

Gjykata vendos ndaj të akuzuarit që i vuri zjarrin garazhit të gazetarit Alban Selimi

Arsim Limani është shpallur fajtor dhe është dënuar me 4 vite burgim për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm për djegien e shtëpisë së gazetarit Alban ...

Arrestohet i dyshuari që nuk zbatoi urdhrin e mbrojtjes së gjykatës për ish-gruan e tij

Një burrë në Gjilan është arrestuar pasi që nuk zbatoi urdhër mbrojtësin e ish-bashkëshortes së tij, të lëshuar nga gjykata.