array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/arsim/"
 }
}

Injorimi i masave anti-COVID në disa fakultete të Universitetit të Prishtinës

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” semestrin e parë të ligjëratave në vitin akademik 2020/21 e ka zhvilluar online sipas vendimit të Qeverisë së Kosovës.

Hoti e Likaj diskutojnë për mbarëvajtjen e procesit mësimor

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti sot ka diskutuar me ministrin në detyrë të Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj lidhur me mbarëvajtjen e procesit mësimor ...

Paralajmërimi për dorëheqje i kryesuesit të KD të UP-së ngrit dyshime ndaj Rektoratit

Një paralajmërim për dorëheqje nga kryesuesi i Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Ujkan Bajra, ka nxitur përplasje mes tij dhe Rektoratit ...

Drejtori i Agjencisë së Akreditimit e informon ministrin për ecurinë e dorëheqjes së anëtarëve të KShC-së

Pas pothuajse një muaji dorëheqje të 5 anëtarëve të bordit të Këshillit Shtetëror të Cilëisë (KShC), drejtori i Agjencisë së Akreditimit (AKA), Naim Gashi e ...

Ministria e Arsimit bën thirrje për respektim të masave për COVID-19 në shkolla

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh), u ka bërë thirrje të gjithë akterëve të përfshirë në sistemin arsimor që të vazhdojnë të respektojnë masat kundër ...

ORCA akuzon Ujkan Bajrën për kompremetim të procesit të avancimeve, ai e mohon këtë

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) sot ka akuzuar kryetarin e Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës, Ujkan Bajra, se është duke tentuar që ...