array(1) {
 [0]=>
 array(4) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#B9D156"
  ["menu_attr"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["main_title"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["custom_item"]=>
  string(8) "?level=7"
 }
}

Nagavci premton që në çerekun e parë të vitit 2022 do të finalizohen tri ligje për arsimin

Qeveria e Kosovës në krye me Albin Kurtin, me të marrë mandatin kishte përgatitur planin legjislativ për vitin 2021.

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci
Hetimet vazhdojnë

A do ta përmbush kryetari i Mitrovicës premtimin për numrin e grave në krye të drejtorive?

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza, ka prezantuar ekipin e tij të drejtorëve me të cilët do të udhëheqë komunën në katër ...

Kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza
Hetimet vazhdojnë

Zotimi i Kurtit për faturimin e rrymës në katër komunat me shumicë serbe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë të enjten në Kuvendin e Kosovës, se faturimi i shpenzimeve të rrymës në katër komunat me popullatë shumicë ...

Albin Kurti
Hetimet vazhdojnë

Kush po rrenë? Deklarata kundërthënëse për rrëzimin e Qeverisë Kurti I

Deklarata kontradiktore kanë dhënë Arben Gashi dhe Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës, në lidhje me kërkesën ose jo ndaj LDK-së që të rrëzohet ...

Arben Gashi, Isa Mustafa dhe Richard Grenell
Hetimet vazhdojnë

Aliu: Rruga Prishtinë – Podujevë do të përfundojë këtë vit

Kanë kaluar gati 5 vite që kur është përuruar projekti për zgjerimin e rrugës Prishtinë - Podujevë por ajo ende nuk ka përfunduar. Zgjerimi i kësaj ...

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu
Hetimet vazhdojnë

Edhe një premtim për shkollën ‘Halil Alidema’ nga qeverisja e Sokol Halitit

Objekti i shkollës ‘Halil Alidema’ në Pozheran të Komunës së Vitisë pritet të jetë i gatshëm në shtator të këtij viti. Kështu ka thënë ...

Drejtori i Drejtorisë për Arsim në Viti, Bastri Aliu
Hetimet vazhdojnë