array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(33) "https://kallxo.com/ligji/policia/"
 }
}

Kishte urdhër-arrest ndërkombëtar, Policia e Kosovës arreston shtetasin nga Maqedonia e Veriut

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet maqedonase.

Policia kërkon bashkëpunim nga qytetarët për identifikimin e dy të dyshuarve për shpërdorim të pasurisë së huaj

Policia e Kosovës me qëllim të identifikimit të dy personave të dyshuar për veprën penale - shpërdorim i pasurisë së huaj ka publikuar fotografi të ...

Klinë, voziti me patentë që nuk i kishte kaluar afati i ndalimit, gjobitet me 500 euro

Policia në Klinë ka ndaluar një veturë dhe gjatë kontrollit ka vërtetuar se vozitësi drejtonte mjetin e tij me patentë që nuk i ka përfunduar masa mbrojtë...

Për tre muaj Policia ua ndaloi mbi 2 mijë shoferëve drejtimin e automjeteve

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se 2 223 personave u janë konfiskuar patentë shoferët gjatë periudhës kohore janar - mars 2024.

Policia kërkon ndihmën qytetarëve për identifikimin e një të dyshuari për grabitje

Policia e Kosova po kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për identifikimin e një të dyshuari për grabitje në Pejë.

Vodhi një veturë dhe e aksidentoi - arrestohet i dyshuari i mitur në Gjakovë

Në fshatin Damjan të Gjakovës më 16.04.2024 u raportua e vjedhur një veturë me targa vendore.