Postet nga: Gjilan

Vdes një person nga therja me thikë në Gjilan

Një person ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga një therje me thikë që ka ndodhur disa minuta më parë në Gjilan.

Të shqetësuar nga vjedhjet në fshat, banorët e Malishevës së Gjilanit kërkojnë intervenim nga Policia

Banorët e fshatit Malishevë të Gjilanit sot i kanë bërë thirrje publike Policisë së Kosovës që të reagojë ndaj vjedhjeve të shpeshta që po pretendojnë se po ...

Rrahje në një kafene në Gjilan, dyshohet se i dyshuari ka goditur viktimën me mjet të fortë dhe ka ikur

Një person ka mbetur i lënduar sot në një kafene në rrugën "Maria Shllaku" në Gjilan pas një përleshjeje që kanë pasur dy punëtorët e ...

Kontributi i mësimdhënësve për shtrirjen e internetit në gjimnaz gjatë pandemisë

Viti 2020 ka qenë një vit jo i mbarë si pasojë e COVID-19. Pandemia ka prekur çdo sferë të jetës së njerëzve sidomos gati në mesin e vitit 2020, kur ...

82 kilogramë drogë, armë, para e barna ilegale konfiskohen në aksionin e policisë - FOTO

Gjashtë persona janë arrestuar, 82 kilogramë lëndë narkotike janë konfiskuar gjatë një operacioni policor i cili ka ndodhur në rajonin e Prishtinës dhe atë të Gjilanit.

E shkeli policin me motor, por Prokuroria e liron në procedurë të rregullt

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës mbrëmë në Gjilan pasi i njëjti gjatë ngasjes së motorit nuk ishte ndalur në pikën e kontrollit të ...

Mbi 5 mijë gjilanas janë vaksinuar deri më tani kundër COVID-19

Deri më tani në Gjilan janë vaksinuar 5 mijë e 654 qytetarë me vaksinën kundër coronavirusit, kanë njoftuar nga Komuna e Gjilanit.

Dronët në aksion kundër shoferëve kundërvajtës në Gjilan

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se edhe sot ka vazhduar me kontrolle në rrugët rajonale përmes dronëve, me qëllim të preventimit të ...