Postet nga: gjykata kushtetuese

Zgjedhja e Kryeprokurorit të Shtetit, Kushtetuesja shpall të papranueshme kërkesën e Shqipdon Fazliut dhe Armend Hamitit

Gjykata Kushtetuese i ka shpallur të papranueshme mbi baza procedurale kërkesat e kandidatëve për Kryeprokuror të Shtetit, Shqipdon Fazliu dhe Armend Hamitit, të cilët e kanë ...

Kurti: Asociacioni kurrsesi nuk bën të zbatohet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë që marrëveshja për Asociacionin e komunave me shumicë serbe nuk bën kurrsesi të zbatohet.

Zgjedhja e kryeprokurorit, Presidenca: Vendimi në këtë periudhë do të ishte i parakohshëm, presim vlerësimin e Gjykatës Kushtetuese

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dy muaj më parë ka pranuar propozimin e Këshillit Prokurorial për emërimin e Blerim Isufajt si Kryeprokuror të Shtetit, ndërkaq ...

Komuna e Deçanit nën hetime për pronat e Manastirit

Prokuroria Themelore e Pejës ka nisur hetime ndaj Komunës së Deçanit për moszbatimin e një vendimi të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës - të vitit 2016 ...

Dështon zgjedhja e dy gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese, do të shpallet konkurs i ri

Ka dështuar edhe në rundin e dytë procesi i zgjedhjes së dy gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese në Kuvendin e Kosovës.

VIDEO - Abelard Tahiri përplas kutinë ku pritet të hidheshin votat për gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka përplasur kutinë në të cilën pritej të vendoseshin votat e deputetëve për kandidatët ...

LVV kundërshton PDK dhe LDK, kërkojnë që votimi i gjyqtarëve të Kushtetueses të jetë në rend të ditës

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila e ka kundërshtuar iniciativën e partive opozitare që votimi i kandidatëve për gjyqtarë të ...

Nuk ka kuorum për të votuar për gjyqtarë të Kushtetueses, Kuvendi shkon në pauzë

Në mesin e zhurmës së krijuar nga deputetët e opozitës për shkak të protestës brenda Kuvendit të Kosovës, të cilët po godisnin tavolinat ...