array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(34) "https://kallxo.com/gjate/hulumtim/"
 }
}

Mbyllja e Qendrës për Praktikë Narrative acaron raportet mes komunitetit artistik dhe Komunës së Prishtinës

Bienalja Nomade Europiane “Manifesta” e kishte mbyllur Qendrën për Praktikë Narrative (CNP), ish-Bibliotekën e Qytetit “Hivzi Sulejmani” (objekti i vjetër) më 01.02.2024 për shkak të mungesë...

‘AlbKings’, perandoria e shantazhit dhe ngacmimit ndaj vajzave të Kosovës 

Qindra vajza në mesin e të cilave edhe një gazetare e KALLXO.com, janë viktima të publikimeve pirate në rrjetin social “Telegram” në Kosovë.

Menaxhimi i pishinës "Gërmia" - si ndërroi pronësia e biznesit të zyrtarit të LDK-së pak ditë para shpalljes së fituesit?

Ndërmarrja publike lokale “Sport Marketing” ka shpallur publikisht më 28.05.2024 fituesin për menaxhimin e pishinës “Gërmia” në kryeqytet dhe për shërbimet hoteliere në këtë ...

Rrëfimi i familjes se si e humbi pronën në fajde – VIDEO

Emisioni “Kallxo Përnime” ka transmetuar hulumtimin se si një familje në Pejë pretendon se e humbi pronën e tyre në fajde.

Punëtorët e kërcënuar e hapësirat sociale të pambrojtura 

Të thirrur për të trajtuar situatat më të vështira përfshirë këtu edhe të rikthyerit nga zonat e luftës në Siri dhe Irak zyrtarët e ...

Kurti 'pa fjalë' - Ministria e drejtuar nga Liburn Aliu angazhon si ekspertë njerëzit e LVV-së

Më 11.01.2024, Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, kishe filluar procedurat për angazhimin e 10 ekspertëve për ‘Programin e Banimit të Përballueshëm në Kosovë’.