Arkiva Kryesore

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Izraeli do t’i përgjigjet sulmit që Irani e kreu kundër tij me dronë dhe raketa në fundjavë, ka thënë të hënën shefi i ushtrisë ...

Delegacioni i Kosovës falënderon raportuesen në Këshillin e Europës

Gjatë ditës së sotme (15.04.2024) është mbyllur takimi në të cilin u mbajt një diskutim i hapur mbi aplikimin e Kosovës në Këshillin e Europës, takim që ...

Gjilan, arrestohen dy të kërkuar nga Gjykata, njëri i dënuar për vjedhje të shërbimeve e tjetri për lëndim të rëndë trupor

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Gjilan në kuadër të planit operativ “Realizimi i Urdhëresave” të lëshuara nga Gjykata Themelore.

Kurti dhe Vitia premtojnë mbështetje për inspektorët e rinj shëndetësorë

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, janë takuar më 15.04.2024 me inspektorët e rinj shëndetësorë e farmaceutikë.

Srebrenica do t’i riemërtojë rrugët duke injoruar gjenocidin

Anëtarët serbë të Këshillit Komunal të Srebrenicës kanë votuar për riemërtimin e shumë rrugëve të qytetit, për t’i nderuar viktimat serbe ...

MPJD: Asnjë shtetas kosovar në Izrael nuk ka pësuar lëndime, nuk ka pasur vështirësi në lëvizje apo vështirësi të çdo natyre tjetër

Dymbëdhjetë shtetas shqiptarë dhe tre nxënës nga Kosova, që ndodheshin në Izrael në kohën kur Irani kreu sulm ndaj Izraelit, pritet të kthehen sonte, bëri ...

Gjobiten Radio Klan Kosova në Prishtinë dhe ajo në Deçan, anëtarja e KPM-së kërkon kallëzim penal

Komisioni i Pavarur për Media ka shqiptuar gjobë ndaj Radio Klan Kosovës asaj në Prishtinë dhe në Deçan për shkak se është konstatuar se kanë bë...

Presidentja e Sllovenisë: Uroj që Kosova të hyjë në Këshillin e Europës dhe më pas në Bashkimin Europian

Presidentja e Sllovenisë Natasha Pirc Musar teksa e ka siguruar homologen e saj, Vjosa Osmani, për mbështetjen e plotë të Sllovenisë për Kosovën në anëtarë...

Zubin Potok, qytetari pretendon se është rrahur nga Njësia Speciale, IPK fillon hetimet paraprake

Të shtunën, më 13.04.2014, qytetari i komunitetit serb, Vlado Stevanoviq, ka raportuar në Polici se është keqtrajtuar fizikisht nga disa pjesëtarë të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovë...

Presidenti Begaj: Shqipëria e ka për detyrë të jetë avokate e Kosovës

 

Për të gjithë ata që e duan modën, Prishtina Mall Fashion Week po vjen me stil pa limit dhe aktivitete të shumta!

Prishtina Mall Fashion Week është pa dyshim ngjarja më e shkëlqyer e modës që do të mbahet në datat 18, 19 dhe 20 prill 2024 në ambientet e Prishtina Mall.

Arrestohet një 34- vjeçar në aeroportin "Adem Jashari" - kërkohej për shitblerje të narkotikëve

Një person i kërkuar nga Gjykata është arrestuar në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”.