Arkiva Kryesore

Conte flet para ndeshjes ndaj Beneventos

Të mërkurën Interi do të luajë si mysafir ndaj Beneventos, ndeshje e cila ishte shtyrë në kuadër të xhiros së parë.

Nasim Haradinaj thotë në Speciale se nuk e njeh këtë gjykatë

Nasim Haradinaj sot në Gjykatën Speciale në Hagë deklaroi se nuk e njeh këtë gjykatë dhe s'ka për ta njohur atë përkundër mandatit që i ...

Themelohet Grupi i Deputetëve të Gjelbër në Kuvendin e Kosovës

Është themeluar grupi joformal i deputetëve të gjelbër në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës.

Aksioni policor në Pejë: Konfiskohet arsenal armësh, arrestohen 11 persona

Tre armë të gjata gjysmë- automatike, gjashtë armë të vogla, dy karikator, një palë dylbi, 180 fishekë, 2 mijë euro, dy vetura e 12 telefona janë konfiskuar në një aksion të gjerë ...

Avokati i Nasim Haradinaj: Kjo Gjykatë nuk ka juridiksion për shkak se klienti im nuk akuzohet për krime lufte

Nënkryetari i OVL-UCK-së Nasim Haradinaj, sot u ul në bankën e të dyshuarit në Gjykatën e Specializuar në Hagë.

Shefi i Zyrës së BE-së Szunyog vizitoi Mitrovicën, nuk tregon kur hapet Ura e Ibrit

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomash Szunyog, ka vizituar sot komunat e Mitrovicës së Jugut dhe atë të Veriut.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë bie në më pak se 1,500

Në raportet e fundit të Institutit të Shëndetësisë Publike thuhet se në Kosovë aktualisht janë 1 mijë e 457 raste aktive.

Shefi i IPK-së: Po hetohen policët që ushtruan dhunë ndaj qytetarëve për mosrespektimin masave ndaj pandemisë

Komisioni për Siguri dhe Mbrojtje sot ka thirrur në raportim para anëtarëve të komisionit Ushtruesin e Detyrës së Inspektoratit Policor të Kosovës, Kushtrim Hodaj.

Raportimi i shefit të IPK-së për aksionin në Karaçevë mbahet me dyer të mbyllura

Aksioni në fshatin Karaçevë i 18 shtatorit dhe detajet e hetimit dhe zhvillimit të aksionit mbetën të diskutohen pa praninë e mediave në objektin e Kuvendit të Kosovës.

Hoti u tregon liderëve të Luginës së Preshevës se çka do të trajtojë Zyra e sapoformuar

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës, me të cilët ka biseduar rreth aktualitetit politik dhe ekonomik ...

Komunat në të cilat u shënuan 54 rastet e sotme me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 670 mostra të marra prej të cilëve rezultojnë 54 raste pozitive.

Live: Nasim Haradinaj në Gjykatën Speciale

Nënkryetari i OVL-UCK-së Nasim Haradinaj, sot do të dalë para Gjykatës së Specializuar në Hagë.