array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/komuna/"
 }
}

Nis votimi i fshehtë - Fehmi Kupina kandidati i vetëm për kryesues të Asamblesë së Prishtinës

Me vonesa dhe probleme teknike është përcjellur seanca e Kuvendit Komunal të Prishtinës, për emërimin e kryesuesit të ri, pas shkarkimit të Pëllumb Bajqinovcit me ...

Thirret seancë e jashtëzakonshme për zgjedhjen e kryesuesit të Kuvendit Komunal në kryeqytet

Asamblistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë thirrur seancë të jashtëzakonshme për të enjten më 14.03.2024, për zgjedhjen e kryesuesit të ...

Prishtina, maj, 2023. Foto: Denis Sllovinja/Kallxo.com

Erërat e forta, Komuna e Prishtinës bën thirrje për kujdes gjatë ecjes në disa zona

Komuna e Prishtinës përmes një njoftimi u ka bërë thirrje qytetarëve të kenë kujdes të shtuar gjatë ecjes në parqe, afër pemëve apo objekteve ...

Diplomatëve kosovarë u kthehen pagat me sistemin e vjetër

Diplomatët e Kosovës të shpërndarë nëpër vende të ndryshme të botës, pagën e muajit më të shkurtër të vitit do ta marrin ...

Opozita në kryeqytet shkarkon kryesuesin e Kuvendit Komunal Pëllumb Bajqinovci

Me 33 vota për, asamblistët e partive opozitare në kryeqytet, PDK, LVV, AAK, AKR përmes një seance të jashtëzakonshme kanë shkarkuar kryesuesin e Kuvendit Komunal, Pëllumb ...

Është anuluar tenderi mbi 330 mijë euro për digjitalizim të procesit arsimor në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka anuluar procedurën e prokurimit për digjitalizim të procesit edukativo-arsimor për të cilin kishte planifikuar të ndajë 335 mijë euro.