array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(42) "https://kallxo.com/ligji/gjykata-speciale/"
 }
}

Specialja hedh poshtë kërkesën e mbrojtjes së Thaçit për përjashtimin e gjykatësit Guillou

Gjykata Speciale ka bërë të ditur se është rrëzuar kërkesa e mbrojtjes së Hashim Thaçit për të hequr ose zëvendësuar gjykatësin Nicolas ...

Deklarata e Zyrës së Prokurorit të Specializuar pas intervistimit të Sami Lushtakut

Zyra e Prokurorit të Specializuar është kontaktuar nga Kallxo.com sot me 08.03.2024 pas ndalimit dhe intervistimit të Sami Lushtakut nga hetuesit e kësaj Zyre.

Thaçit e Veselit u vazhdohet paraburgimi

Gjykata Speciale ua ka vazhduar paraburgimin ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, të cilët po gjykohen për krime të pretenduara ...

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Në gjykimin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, të cilët akuzohen për krime lufte e krime kundër njerëzimit, më 20.02.2024 ka vazhduar ...

Gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, dëshmitari deklarohet se është punonjës në Ministrinë e Brendshme të Serbisë

Gjykimi ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit, dhe Jakup Krasniqit është duke vazhduar, ata akuzohen për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Gjykatën ...

Seancat e mbyllura në Gjykatën e Hagës për Krimet e Luftës rrisin mosbesimin

Pas një muaj seancash në gjyqin ndaj ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në Hagë, të cilat kryesisht kanë qenë të mbyllura për publikun, ekspertët paralajmëruan ...