Postet nga: banorët

Bllokimi i kanalit në Bair të Mitrovicës bën që rruga të merr pamjen e një “lumi”, ankohen banorët

 

Serbia pretendon se shqiptarët nuk janë fshirë prej listave të votuesve

Ministria për Administratë Shtetërore dhe Vetëqeverisje Lokale e Serbisë, e ka mohuar që mijëra shqiptarë të Luginës së Preshevës janë fshirë prej listave të ...

Fshati i Kaçanikut pa linja të shpeshta të transportit publik

Banorët e fshatit Kaçanik i Vjetër në Komunën e Kaçanikut po përballen me mungesë të linjave më të shpeshta të transportit në lagjet e ...

Banorët nuk lejojnë punimet në parking, kryeshefi i ‘Prishtina Parking’ jep detaje të projektit

Banorë të lagjes ‘Bregu i Diellit’ në kryeqytet po kundërshtojnë ridizajnimin e parkingut nga ana e Ndërmarrjes komunale ‘Prishtina Parking’, pasi kjo e fundit, sipas tyre, nuk ka ...

Dy vjet pas nisjes së ndërtimit, paralajmërohet funksionalizimi i fabrikës së ujit në Ferizaj

Dy vjet pasi ka nisur të ndërtohet, fabrika e ujit në Talinoc të Muhaxherëve, në Ferizaj po paralajmërohet se do të funksionalizohet brenda dy muajsh.

Britani, mes kundërshtimesh nga banorët nis prerja e një lisi 600-vjeçar

Ka nisur puna për prerjen e një lisi 600-vjeçar në Peterborough të Britanisë së Madhe, pasi aktivistët e humbën betejën për ta shpëtuar.

Banorët kundërshtojnë ndërtimin e objektit të BIK-ut në Gjilan

Disa banorë të Gjilanit konkretisht ata të pjesës e cila njihet si “Qendra- Zona 1” po  kundërshtojnë një vendim të komunës të vitit 2020 (në atë kohë sa ishte ...

Qytetarët e qendrës së Prishtinës protestojnë për pagesën dhe gjobat për parking

Banorë të rrugës “Rexhep Luci” në kryeqytet kanë protestuar për shkak të gjendjes me hapësirat për parkim në këtë rrugë dhe pakënaqësinë me ...