Shkeljet e të Drejtave të Punës

array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(51) "https://kallxo.com/shkeljet-e-te-drejtave-te-punes/"
 }
}

Ngacmimet, një nga shkaktarët për shkallën e ulët të punësimit të grave

Në një lokal në një prej lagjeve më të banuara të Prishtinës, 23 vjecarja Drita Guri* punon kamariere dhe shankiste për më shumë se një vit.

Punëtorët nuk kanë njohuri të mjaftueshme për të drejtat e tyre

Inspektorati i Punës brenda vitit trajton rreth rreth 800 ankesa nga punëtorët e sektorit privat të cilët pretendojnë që u janë shkelur të drejtat e tyre në ...

Privimi i punëtorëve nga pushimet

“A mundesh me ja fillu nesër punës? Mirë është kanë më ja nis menjëherë, se kemi nevojë” - ishte përgjigj një nga menaxheret e një marketi ...

Ankohet në polici një grua për sjelljen e mjekut në Lipjan

Një grua në Lipjan është ankuar dje në polici duke pretenduar që ishte ofenduar nga mjeku kujdestar përderisa kishte kërkuar trajtim.

Kosova bën hapin e parë drejtë anëtarësimit në Bashkimit Evropian

Dita e sotme e muajit dhjetor për Kosovën shënoi marrjen e hapit të parë për t`u bërë pjesë e Bashkimit Evropian.

Ministri Mehaj i quan dezinformata lajmet për dorëheqjet e pjesëtarëve serbë të FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, i ka përgënjeshtruar lajmet se 10 pjesëtarë serbë të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë dorëzuar dorëheqjet e tyre.