array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arbrita Uka

Arbrita Uka

Arbrita Uka për herë të parë ushtron profesionin e saj si gazetare në KALLXO.com, që nga marsi i vitit 2023. Studion Fizikë dhe merret me Astronomi, ndërsa hulumtimi dhe kureshtja e kanë shtyrë të punojë si gazetare. Më parë është angazhuar me punë vullnetare dhe ka udhëhequr grupe të të rinjve në Kosovë. Në mars të vitit 2022 ka përfaqësuar Kosovën në Kongresin e të Rinjve për Edukim Mjedisor, në Pragë. Shquhet e sinqertë dhe detajiste. Beson se njerëzimi ka shkelur në Hënë dhe se Toka nuk është e rrafshët. I pëlqen të vrojtoj natën qiellin me sy të lirë apo teleskop dhe është tifoze e ekipit të futbollit – Liverpool.

Qeveria miratoi listën e kandidatëve për anëtarë të bordit të Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale

Ukraina thotë se ka shkatërruar një avion vëzhgues të Rusisë

Kryeministri Kurti dhe ministri Murati udhëtuan për në Londër, do të marrin pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

BERZH: Samiti i Ballkanit Perëndimor mbahet më 26 shkurt

Spitali i Prizrenit jep detaje për Hajrush Behlulin, i cili sot është lënduar në aksident trafiku

Prokuroria po heton rastin e shtetases së huaj e cila u gjet e vdekur në autostradën Ferizaj-Prishtinë

LVV kritikon pushtetin në kryeqytet: "Nuk hyjmë në koalicion me PDK-në apo LDK-në"

Përveç punëtorëve teknikë edhe punëtorët e sigurimit fizik në UP vazhdojnë grevën

Vazhdon greva e punëtorëve teknikë në UP

Komandanti i trupave amerikane në Kosovë: Jemi të gatshëm të reagojmë ndaj çdo gjëje që mund të ndodhë në Kosovë

Takimi i parë bilateral mes Kurtit dhe kryeministrit të Armenisë, vend që nuk e njeh Pavarësinë e Kosovës

Kurti takoi komandantin e NATO-s në Napoli, diskutuan për sigurinë e kufirit Kosovë-Serbi

Kurti takohet me Borrell e Lajçak në Mynih, kërkohet heqja e masave të BE-së ndaj Kosovës

Kurti: Vdekja e Navalnyt është një thirrje për të parë autoritarizmin ashtu siç është

Sveçla: Emrat e të gjithë të dyshuarve për sulmin në Banjskë janë vendosur në sistemin e INTERPOL-it