array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(33) "https://kallxo.com/ligji/gjykata/"
 }
}

Pas seancës, Akil Gjakova u nxor i prangosur dhe përmes hyrjes emergjente të Gjykatës

Akil Gjakova është nxjerrë i prangosur dhe përmes një hyrjeje emergjente të Gjykatës së Pejës pas përfundimit të seancës gjatë të cilës është shqyrtuar ...

Cili zyrtar akuzohet se aplikoi për subvencione për vete në emër të axhës së tij për pronën e dajës së tij?

Prokuroria ka bërë të ditur më 18.04.2024 se ka ngritur aktakuzë ndaj 18 personave të përfshirë në rastin me subvencione të Ministrisë së Bujqësisë në komunën e Istogut.

Gjykata e Prishtinës vendos për paraburgim për Amir Osmanin dhe Mentor Beqirin

Gjykata e Prishtinës e ka miratuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit për Amir Osmanin dhe Mentor Beqirin, të cilët ...

Pal Lekaj dëshmitar në gjykimin e të akuzuarve për keqpërdorime me patentë shoferë në Ministrinë e Infrastrukturës

“Nuk do të kisha lejuar që një këshilltar politik të keqpërdorte detyrën që ia kam dhanë, për ndonjë përfitim apo presion…”.

Akil Gjakovës i vazhdohet masa e ndalimit deri në marrjen e vendimit për masën e sigurisë

Gjykata e Pejës ka marrë vendim që Akil Gjakovës, i dyshuar për dhunë në familje, t'i vazhdohet masa e ndalimit prej 48 orësh derisa gjyqtari Veton Ademaj ...

Gjykata i cakton masën e paraburgimit personit që dyshohet se dhunoi një të mitur

Gjykata e Ferizajt, përmes një njoftimi të datës 18.04.2024, ka bërë të ditur se e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë së Ferizajt, për caktimin e ...