Ramiz Lladrovci ndryshon emrat por ruan barazinë gjinore në qeverinë e Drenasit

Kryetari i Komunës se Drenasit, Ramiz Lladrovci e ka ruajtur barazinë gjinore në qeverinë e Drenasit edhe pas emërimeve të fundit që ka bërë në mes të ...

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci
E vërtetë

Nisma-AKR-PD e kalon pragun me ‘fotofinish’

Mes shumë pakënaqësive dhe ankesave lidhur me rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit, koalicioni parazgjedhor Nisma-AKR-PD e kaloi pragun duke siguruar kështu gjashtë vende në Kuvendin e Kosovë...

Bilall Sherifi
E vërtetë

Në Viti e mbajnë fjalën për asfaltimin e rrugës në Tërpezë

Banorët e fshatit Tërpezë, përkatësisht rrugës "Lavdia e UÇK-së", janë bërë me asfalt.

Ibrahim Rama
E vërtetë

Haskuka mban premtimin për nisjen e ndërtimit të dy çerdheve publike

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, kishte premtuar që në vitin e parë të qeverisjes të nisë ndërtimin e dy çerdheve publike.

Mytaher Haskuka
E vërtetë

Skender Çoçaj mban fjalën, Departamenti special fillon punën

Departamenti special i Gjykatës së Kosovës që do të merret me aktakuzat e Prokurorisë Speciale të Kosovës është themeluar në kohën kur edhe ishte paralajmëruar ...

Skender Çoçaj
E vërtetë

BE nis t’i publikojë projektet e dështuara për faj të Qeverisë së Kosovës

Një projekt 12 milionësh nga Bashkimi Europian ka dështuar të implementohet në Kosovë si pasojë e mosmarrëveshjes së institucioneve të Kosovës për ndarjen e një lokacioni ...

Nataliya Apostolova
E vërtetë