Postet nga: Emisioni "Jeta në Kosovë"

Aktivistja Shpresa Loshaj tregon se si e ka degraduar ‘KELKOS’ Grykën e Deçanit - VIDEO

Aktivistja nga organizata jo-qeveritare ‘Pishtarët’ Shpresa Loshaj, sot në debat përballë Jeta Xharrës ka treguar se sa i ka degraduar kompania KELKOS Bjeshkët e Deçanit.

Përfaqësuesi nga kompania angleze e rekrutimit flet për mënyrën si u vlerësuan kandidatët

Gordon Ryan nga Kompania angleze e rekrutimit BDO, që ka mbikëqyrur procesin e rekrutimit të komisionerit për informim dhe privatësi ka folur lidhur me mënyrën ...

Manaj: Procesi i zgjedhjes së komisionerit për informim dhe privatësi shkon në pikën zero

Deputeti nga radhët e LDK-së, Shkëmb Manaj, ka thënë se si shkak i dështimit që të votohet komisioneri për informim dhe privatësi në seancë...

Prebreza: Konkurset që nuk monitorohen nga britanikët nuk shkojnë mirë

Udhëheqës i projektit për monitorimin e rekrutimeve dhe redaktori i KALLXO.com, Visar Prebreza ka zbuluar se konkurset publike të cilat nuk monitorohen nga Ambasada Britanike nuk ...

Deliu-Kodra: Komisioneri për informim dhe privatësi nuk është votuar pasi kanë munguar shumë deputetë

Deputetja nga radhët e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se arsyeja përse nuk është votuar komisioneri për mbrojtje të dhënave ka qenë mungesa e deputetë...

Manaj: Arsyeja pse dështon zgjedhja e komisionerit për informim dhe privatësi është pasi kjo procedurë kërkon 61 vota në kuvend

Shkëmb Manaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se arsyeja kryesore pse dështon zgjedhja e komisionerit për informim dhe privatësi është pasi kjo ...

Kollqaku: Arsyeja pse dështon zgjedhja e komisionerit për privatësi është bllokada në Kuvendin e Kosovës.

Në debatin ku u diskutua për punësimin në borde dhe pozita të larta drejtuese, temë diskutimi ishe edhe dështimi i votimit në përzgjedhjen e komisionerit të ...

Naim Qelaj: E kam parë që nuk jam më i përshtatshëm për politikë - VIDEO

Avokati i Popullit i posazgjedhur, Naim Qelaj, është i ftuar përballë Jeta Xharrës.