array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(30) "https://kallxo.com/lajm/rajon/"
 }
}

Zaev: Mund të bëjmë koalicion me BDI-në, ose me Aleancën për Shqiptarët dhe Alternativën

Me t’u konstituuar Kuvendi në Maqedoninë e Veriut menjëherë nisën bisedimet për formimin e shumicës.

Bosnja, Kroacia dhe Serbia raportojnë për qindra raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit, Serbia regjistroi edhe shtatë raste të vdekjeve nga COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i ri.

Konstituohet Kuvendi, nisin bisedimet për Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut

Të martën, më 4 gusht, u konstituua Kuvendi i ri i Maqedonisë së Veriut, ku u verifikuan deputetët e rinj që fituan mandatet në zgjedhjet e 15 korrikut.

Zyrtari serb i Kroacisë do të marrë pjesë në festimet e “Stuhisë”

Boris Millosheviq, zv/kryeministri i Kroacisë dhe një anëtar i Partisë së Pavarur Demokratike Serbe, SDSS, e cila përfaqëson pakicën serbe të vendit, do të marrë ...

Uji i vaditjes fut në konflikt banorët e Martaneshit me kompanitë e HEC-eve

Rrjedha e sipërme e lumit Mat në Martanesh ndan fshatin Gjon nga fshati Peshk – i cili e merr emrin nga fauna e lumit dikur e pasur me troftë të ...

Gjyqtarja e Apelit Shkodër, Lindita Hoxha, përballet me probleme për pasurinë

Gjyqtarja e Gjykatës së Apelit Shkodër, Lindita Hoxha u përball të hënën me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, KPK kur gjatë seancës dëgjimore ...