array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/sport/"
 }
}

Dy futbollistë të kombëtares së Kosovës në formacionin e muajit në Itali

Dy futbollistë të kombëtares së Kosovës, kapiteni Amir Rrahmani dhe mbrojtësi Mërgim Vojvoda, janë zgjedhur në formacionin e muajit janar në Itali.

Historia e Kiana Kryeziut, skiatores së parë olimpike nga Kosova

17 vjeçarja nga Kosova, Kiana Kryeziu është skiatorja e parë kosovare që do të garojë në Lojërat Olimpike Dimërore. Ajo do të jetë pjesë e “Lojërave Olimpike ...

Akademia Olimpike e KOK bëhet anëtare e Akademisë Olimpike Ndërkombëtare

Akademia Olimpike e Komitetit Olimpik të Kosovës, është bërë anëtare me të drejta të plota në Akademinë Olimpike Ndërkombëtare (IOA).

Fshati i olimpistëve me fushë të mjerueshme të atletikës

Në 2016, e gjithë Kosova, por edhe më gjerë dëgjoi për një fshat të vogël të qytetit kufitar të Kamenicës.

Alban Hyseni: Punimet në rregullimin e stadiumit do të fillojnë sapo të lejojnë kushtet atmosferike

Punimet në rregullimin e stadiumit në Gjilan do të fillojnë sapo të lejojnë kushtet atmosferike.

Mbrojtësi bëhet portier në Kupën e Kombeve në Afrikë

Ngjarjet e pazkonta në Kupën e Kombeve në Afrikë nuk kanë të ndalur. Pas lajmit tragjik për vdekjen e 8 personave një tjetër ngjarje e pazakontë ka ndodhur ...