Postet nga: Pejë

Pejë, gjen dy granata në tavanin e shtëpisë

Një qytetar nga Peja ka raportuar në Polici se derisa po e pastronte tavanin e shtëpisë ka hasur në dy mjete të dyshuara shpërthyese.

Pejë, burri dyshohet se goditi gruan me mikser në fytyrë dhe ia preu flokët me thikë

Prokuroria po kërkon paraburgim ndaj një burri pasi po dyshohet që në vazhdimësi ka ushtruar dhunë fizike e psikike ndaj bashkëshortes së tij.

Policia e Pejës do të kontrollojë transportin publik me të cilin qarkullojnë nxënësit

Policia e Kosovës në Rajonin e Pejës nga 21 shtatori do të bëjë kontrollimin e mjeteve të transportit publik më të cilët qarkullojnë nxënësit.

Policia kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për arrestimin e një të dyshuari

Policia e Kosovës në rajonin e Pejës ka kërkuar bashkëpunim për arrestimin e Labinot Zeqaj i dyshuar për kryerjen e veprës, “ Blerje, posedim, ...

Pejë, arrestohet pasi largoi nga shtëpia gruan me tre fëmijët

Një person është arrestuar dje në Pejë, pasi i njëjti ka larguar nga shtëpia  gruan bashkë me tre fëmijët.

Pejë - Dënohet me 800 euro i akuzuari që ofroi për Policinë 50 euro ryshfet

Gjykata e Pejës, sot ka dënuar të akuzuarin E. R. për veprën penale dhënje ryshfeti.

Pejë, gjashtë pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë, një në respirator

Në Spitalin Rajonal të Pejës janë duke u trajtuar 32 pacientë me COVID-19, prej tyre 19 janë me oksigjeno – terapi, gjashtë pacientë janë në gjendje të rëndë ndërsa një ...

Pejë, tetë pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

Spitali Rajonal i Pejës ka njoftuar se 23 pacientë janë me Oksigjeno – terapi prej tyre tetë janë në gjendje të rëndë,  ndërsa një pacient tjetër është në ...