array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(29) "https://kallxo.com/lajm/bote/"
 }
}

Irani minimizon ndikimin e sulmit hakmarrës që raportohet se kreu Izraeli

Teherani ka minimizuar madhësinë dhe ndikimin e një sulmi të raportuar ajror izraelit ndaj caqeve brenda Iranit.

Rusia thotë se ka rrëzuar 50 dronë ukrainas

Ministria ruse e Mbrojtjes tha se sistemet e mbrojtjes ajrore kanë rrëzuar gjatë natës 50 dronë ukrainas që fluturuan në qiellin e tetë rajoneve ruse.

Nju Jork, një person i vë zjarrin vetes para gjykatës ku mbahet gjyqi ndaj Trump

Një person i vuri zjarrin vetes të premten jashtë gjykatës së Nju Jorkut, ku po zhvillohej gjyqi historik ndaj ish-presidentit Donald Trump, njoftoi agjencia Reuters duke cituar gazetarët ...

Kongres, paketa e ndihmës Ukrainë-Izrael drejt një votimi të shtunën

Dhoma amerikane e Përfaqësuesve avancoi një paketë legjislative prej 95 miliardë dollarësh të premten që ofron ndihmë për Ukrainën, Izraelin dhe Indo-Paqësorin në një votim ...

Sulm i dyshuar izraelit ndaj Iranit, SHBA mohon përfshirjen

Izraeli ka sulmuar Iranin, sipas disa njoftimeve, megjithëse Izraeli nuk ka komentuar zyrtarisht. Media shtetërore iraniane njoftoi mëngjesin e të premtes se forcat e vendit kishin shkatë...

Blinken nuk përgjigjet nëse SHBA-ja ishte informuar paraprakisht për sulmin e raportuar të Izraelit ndaj Iranit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken gjatë Samitit të G7-ës që po mbahet në Itali, është pyetur në lidhje me sulmin që raportohet se bëri Izraeli ndaj ...