array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(29) "https://kallxo.com/lajm/bote/"
 }
}

VIDEO: Tregtia e seksit në Iran - një biznes i fshehur para syve

Në shoqërinë konservatore islamike të Iranit, prostitucioni është i paligjshëm, i pamoralshëm dhe diskutohet rrallë. Por, në një dokumentar hulumtues nga Radio Farda e Radios Evropa e ...

Sondazhi: Amerikanët mbështesin gjerësisht përgjigjen e Presidentit Biden ndaj pandemisë

Joe Biden po shijon një muaj të hershëm mjalti presidencial. Sipas një sondazhi të ri të agjencisë “Associated Press” dhe Qendrës për Kërkime në Fushën ...

Shtëpia e Bardhë: Të tria vaksinat e miratuara, të efektshme, të padëmshme

Ekipi i Shtëpisë së Bardhë për reagimin ndaj COVID-it tha të premten se të gjitha vaksinat e miratuara kundër koronavirusit janë të efektshme dhe të parrezikshme dhe ...

Nëntë të vdekur pas rrëzimit të një helikopteri të ushtrisë turke

Një helikopter ushtarak është rrëzuar në lindje të Turqisë, duke vrarë nëntë ushtarët në bord dhe duke plagosur katër të tjerë, tha Ministria e Mbrojtjes.

SHBA kundërshton hetimet në territoret palestineze

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha se Shtetet e Bashkuara “e kundërshtojnë fuqishëm” vendimin e kryeprokurores së Gjykatës Ndërkombëtare për Krime, për ...

Komplot i mundshëm për dhunë në Kongres (VIDEO)

Siguria u rrit pranë Kongresit të Shteteve të Bashkuara, në përgjigje të “një komploti të mundshëm për dhunë” të enjten, tha policia e Kongresit.