array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(32) "https://kallxo.com/sport/vendor/"
 }
}

Fjalët e para të Nora Gjakovës pasi fitoi Medaljen e Artë Olimpike

Fituesja e Medaljes së Artë Olimpike, Nora Gjakova nën emocione falënderoi familjen, trajnerin dhe gjithë ekipin olimpik që e përkrahën atë deri më sot.

Notarja Eda Zeqiri renditet e 24-ta edhe pse e fitoi baterinë e saj

Notarja kosovare Eda Zeqiri ka fituar baterinë e saj në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” në 400 metra not në stil të lirë.

EJU: Pa asnjë dyshim Distria ishte sportistja e ditës së parë në Lojërat Olimpike

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ishte më e përofolura në mediat botërore diten e shtunë, pasi ia siguroi Kosovës medaljen e artë në Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Krasniqi pasi e fitoi medaljen e artë në Tokio 2020: Është një ëndërr e realizuar për mua

Xhudistja Distria Krasniqi ia solli Kosovës medaljen e dytë të artë histori të saj, pasi e mposhti në finale japonezen Funa Tonaki.

HISTORIKE, Distria Krasniqi e fiton medaljen e artë në Lojërat Olimpike

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike Tokio 2020, duke e mposhtur japonezen Funa Tonaki.

Distria në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike

Distria Krasniqi e ka fituar edhe luftën e dytë në xhudo në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Ajo në arenën ‘Nippon Budokan’ në Tokio të Japonisë e ka mposhtur ...