array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(32) "https://kallxo.com/sport/vendor/"
 }
}

Ndalimi nga drejtësia i Agim Ademit, FFK ka vendosur të informojë UEFA-n dhe FIFA-n

Komiteti ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK)  ka mbajtur sot mbledhjen tjetër urgjente nën drejtimin e nënkryetarit Bakir Burri, pas zhvillimeve të javë...

FC Prishtina shkarkon Ismet Munishin

Klubi kryeqytetas, FC Prishtina ka shkarkuar trajnerin e mirënjohur kosovar Ismet Munishin vetëm disa muaj pas emërimit.

Prishtina – Drita, tifozëve 'Intelektualët' u ndalohet pjesëmarrja

Ndeshja e futbollit mes ekipit kryeqytetas, FC Prishtina dhe atij gjilanas, FC Drita, do të zhvillohet pa prezencën e tifozëve mysafirë në mënyrë të organizuar.

‘Torcida’ feston Kupën e Kosovës në qendër të Mitrovicës - VIDEO

Për të gjashtën herë në histori dhe të dy dytën herë radhazi, Klubi i Basketbollit nga Mitrovica “Trepça” ka fituar Kupën e Kosovës.

Dramën në Mitrovicë e fiton Trepça, Ylli ‘bie’ pas 15 ndeshjeve

Në një super ndeshje dhe dramatike, Trepça ka mundur kampionin Golden Eagle Yllin me rezultat 69:67 (20:14, 21:21, 12:16, 16:16), në javën e 20-të të Prince Caffe Superligës.

Ballkani fiton derbin në Gjilan, Prishtina triumfon në Mitrovicë

Kanë përfunduar tri ndeshjet e fundit të javës së 18-të në Superligën e Kosovës në futboll, të fundit për stinorin vjeshtor.