Postet nga: Albin Kurti

Aleksander Lumezi nuk merret me prononcimet politike të Albin Kurtit

Ditë më parë në mediat tona bëri bujë një deklaratë e kandidatit për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili në ...

Albin Kurti nënshkruan shtatë zotimet e D+ për qeverisje të mirë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti u zotua me nënshkrim se në rast se zgjedhet kryeministër do t’u përmbahet shtatë “...

Polemika mes VV-së dhe LDK-së për Elez Blakajn

Deklarata e djeshme e kryetarit të VV-së, Albin Kurtit në lidhjen me kthimin e Elez Blakajt në Kosovë, ka ngjallur reagime mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjes.

Kryetari i Gostivarit thërret shqiptarët e Maqedonisë së Veriut ta votojnë Albin Kurtin

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut që ta votojnë kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje për ...

Kurti takohet me ambasadorin e ri britanik, bisedojnë për zgjedhjet e dialogun

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, bashkë me anëtaren Saranda Bogujevci, janë takuar sot me ambasadorin e ri të Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott.

Albin Kurti kujton sulmin terrorist të 11 Shtatorit në Amerikë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i tyre për kryeministër, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka kujtuar 11 shtatorin e vitit 2001, kur Shtetet e ...

Lutfi Haziri “thumbon” Kadri Veselin e Albin Kurtin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thumbuar kundërshtarët politikë duke iu referuar ndeshjes së sotme Çeki-Kosovë.

Këshilli i Përgjithshëm i VV-së zyrtarizon kandidaturën e Kurtit për kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm ka zyrtarizuar kandidaturën e liderit të saj Albin Kurtit për kryeministër të vendit.