Postet nga: Albin Kurti

Kurti: Asnjëherë nuk kam dhënë premtime për liberalizimin e vizave

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka thënë për dallim nga paraardhësit e tij asnjëherë nuk ka premtuar datë për liberalizimin e vizave, pasi që sipas ...

Reagon Petkoviq: Albin Kurti kërcënoi me luftë dhe hakmarrje, përfaqësuesit ndërkombëtarë heshtin

Ka reaguar drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, rreth vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin ndaj qytetarëve të ...

Memli Krasniqi tregon qëndrimin e PDK-së për procesin e Vetingut

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi pas takimit me kryeministrin Kurti ka kërkuar që procesi i Vetingut të të implementohet në përputhje të plotë me ...

Lajçak: Po punohet për takimin e radhës Kurti-Vuçiq

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë – Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor Miroslav Lajçak, me përfundimin e vizitës ...

Procesi i vettingut, Kurti dhe Haxhiu takojnë kryetarin e PDK-së

Pas dhënies së dritës së gjelbër nga Komisioni i Venecias për procesin e vettingut në Kosovë, kreu i ekzekutivit Albin Kurti dhe ministrja e drejtësisë ...

Në takim me ambasadorët e vendeve të QUINT-it, Kurti thekson angazhimin e Qeverisë për zbatimin e udhërrëfyesit të energjisë

Në një takim me ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe përfaqësuesin e BE-së në Kosovë, kryeministri Albin Kurti ka theksuar angazhimin e Qeverisë për zbatimin e ...

Kurti me shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë diskutojnë për mbrojtjen dhe respektimin e të drejtave të pakicave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar sot me shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin Michael Davenport, me të cilin ka diskutuar për fushën e ...

Kjo është shuma e parave të shpenzuara nga Kurti dhe delegacioni i tij gjatë qëndrimit trejavor në SHBA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe delegacioni i tij, gjatë vizitës trejavore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë shpenzuar mbi 36 mijë euro.