Postet nga: UP

Thaçi: UP institucion i dijes dhe rezistencës për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar për 50 vjetorin e themelimit të Universitetit të Prishtinës.

Aksion kundër ngacmimeve seksuale në UP  

 

Nderohen 50 personalitete që dhanë kontribut të veçantë për UP-në

50 mirënjohje janë ndarë për personalitete të ndryshme në javën e shënimit të gjysmë shekullit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Në prag të 50 vjetorit të UP-së, Ministrja Bajrami viziton Rektorin Dema

Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Marjan Dema ka pritur në takim ministren e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë në Kosovë, Hykmete Bajrami.

Ministrja e Arsimit takohet me punëdhënësin e saj

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, e cila është edhe Profesoreshë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, ka vizituar sot Rekoratin, ku është takuar me ...

Vjosa Osmani ngrin pozitën e asistentes në UP

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se do ta pezullojë punën e saj si asistente në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Konkursi në Fakultetin e Mjekësisë, kandidatja reagon ndaj akuzave për kualifikimin e saj

Fatos Sada dhe Agreta Gecaj- Gashi kanë konkurruar për pozitën e Profesorit Asistent në konkursin e fundit të Fakultetit të Mjekësisë.

Senati i UP-së e përjashton nga lista kredibile revistën mashtruese

Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” në mbledhjen e sotme e ka përjashtuar nga lista e revistave kredibile, revistën shkencore “International Journal of Resarch in Business ...