array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(51) "https://kallxo.com/zgjedhjet-2019/lajme-elektorale/"
 }
}

Shpend Ahmeti: Do ta përkrahim Qeverinë e re në pika të interesit nacional

Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ka uruar përsëri Lëvizjen Vetëvendosje, parti kjo nga e cila u largua një ...

AAK-PSD dënohet me 4 mijë e 500 euro për shkelje të heshtjes zgjedhore

Koalicioni parazgjedhor AAK-PSD është dënuar me 4 mijë e 500 euro gjobë në dy raste të ndara nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), për shkelje të heshtjes ...

Shkelje e heshtjes zgjedhore, Vetëvendosja dënohet me 4 mijë e 100 euro nga PZAP

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka aprovuar 11 ankesat e organizatave BIRN dhe Internews Kosova, që kanë të bëjnë me shkeljen e heshtjes zgjedhore nga Lëvizja ...

Dukagjin Lipa i gëzohet fitores së Albin Kurtit

Dukagjin Lipa, babai i këngëtares së njohur shqiptare Dua Lipa, i është gëzuar rezultateve preliminare që e nxjerrin fituese Lëvizjen Vetëvendosje nga zgjedhjet e djeshme ...

Vetëvendosje feston fitoren në sheshin ‘Skënderbeu’

Lëvizja Vetëvendosje ka filluar në këto momente festën pas fitores në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të së dielës.

Frashër Krasniqi e quan Vetëvendosjen ‘PDK e re’

Pas publikimit të rezultateve gati se përfundimtare të zgjedhjeve të sotme, ku Lëvizja Vetëvendosje po prin bindshëm, ka reaguar edhe zyrtari i PSD-së, Frashër Krasniqi.