array(1) {
 [0]=>
 array(4) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#B9D156"
  ["menu_attr"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["main_title"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["custom_item"]=>
  string(8) "?level=6"
 }
}

Ndërrimi i qëndrimit për ndërrimin e partisë

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vlora Limani – Hajnuni, në fushatën zgjedhore për Zgjedhjet Parlamentare të tetorit të vitit 2019, ...

Vlora Limani - Hajnuni
Qëndrim i ndërruar

Ndryshimi i mendimit të Arben Vitisë për rikthim në krye të Ministrisë së Shëndetësisë

Më 4 nëntor 2021, Arben Vitia kishte deklaruar se pas dorëheqjes së tij nga pozita e ministrit të Shëndetësisë, që erdhi për shkak të kandidimit të tij ...

Arben Vitia
Qëndrim i ndërruar

Ndryshimi i qëndrimit nga Vuçiqi për pjesëmarrje në Samitin e BE-së në Tiranë

Më 6 dhjetor, Tirana do të jetë nikoqire e Samitit ku do të marrin pjesë shtetet e Bashkimit Evropian dhe ato të Ballkanit Perëndimor. 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq
Qëndrim i ndërruar

“Për hir të miqve” – Afatet dhe zmbrapsja për çështjen e targave

Targat ilegale kanë qenë ndër temat më të diskutuara muajve të fundit në Kosovë. Vendimet e Qeverisë Kurti për t’i dhënë fund targave ilegale serbe në ...

Qeveria e Kosovës
Qëndrim i ndërruar

Deklarativisht PO për takim, realisht PA takim

Muaji korrik është përmendur që një kohë të gjatë se do të jetë muaji kur do të ndodhë një takim në nivel të lartë në dialogun Kosovë-Serbi, mes ...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, Zyrtarët e lartë të BE-së
Qëndrim i ndërruar

Arsyetimi i Besnik Bislimit për ndërrimin e qëndrimit për marrëveshjen për energji

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se udhërrëfyesi për implementimin e marrëveshjeve për energjinë me Serbinë të arritur në vitin 2013 ...

Albin Kurti dhe Besnik Bislimi
Qëndrim i ndërruar