Postet nga: Policia

Ferizaj, 5 të arrestuar për ‘organizim të skemave piramidale dhe bixhoz të paligjshëm’

Policia e Kosovës, ka njoftuar se së bashku me autoritetet tjera të drejtësisë, po vazhdon me aktivitetet e saj në parandalimin dhe luftimin e dukurive negative në pë...

Arrest shtëpiak për dy zyrtarë që lejuan dëmtimin e pyjeve

Gjykata e Pejës, cakton masën e arrestit shtëpiak ndaj A. D. dhe E. H. për vepër penale keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar.

Pejë - Arrestohet pasi rrahu gruan me të cilën bashkëjeton

Një person është arrestuar nën dyshimin se i ka shkaktuar lëndime trupore viktimës N. N., me të cilën bashkëjeton dhe kanë një fëmijë të ...

Gruaja kosovare gjendet e vdekur në shtëpinë e saj

Një grua, mbi të 50-tat u gjet e vdekur në mëngjesin e vonë të së martës në Strasburg të Francës.

Nisin hetimet për mësuesin e dyshuar për dhunë ndaj nxënësit në Ferizaj

Policia ka nisur hetime lidhur me disa  pamje që janë transmetuar në media ku shihet se një mësues në Ferizaj rrah një nxënës.

Plagosja në Pejë, arrestohet edhe personi i katërt

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar edhe personin e katër të dyshuar për plagosje në Pejë me 10 shtator të këtij viti.

Prishtinë - Qytetarët parandalojnë një grabitje

Policia e Kosovës njofton se një burrë ka raportuar se dy persona kanë hyrë dhe nën kërcënimin e armës kanë tentuar të grabisin.

Prishtinë, tenton të kryejë vrasje me armë zjarri, ikën nga vendi i ngjarjes

Një i dyshuar ka shtënë me armë zjarri dhe ka plagosur një person tjetër.