Postet nga: Arber Sejdiu

Vrasja e Marigona Osmanit - Çka thuhet në arsyetimin e gjykatës për dënimin me 15 vite burgim për Arbër Sejdiun?

Dënimi me burgim të përjetshëm për Dardan Krivaçën i shqiptuar më 4 gusht të këtij viti, për vrasjen mizore të Marigona Osmanit ishte “mirë...

Historia e rastit të vrasjes mizore të Marigona Osmanit që përfundoi me dënimin e të akuzuarit kryesor me burg të përjetshëm

Mëngjesi i 22 gushtit të vitit 2021 ishte i kobshëm për një vajzë ferizajase.

RrGK: 15 vite burgim për Arbër Sejdiun janë të ulëta për veprën dhe pasojat e shkaktuara

Rrjeti i Grave të Kosovës, përmes një reagimi në platformën facebook, ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Themelore në Ferizaj për shqiptimin e dënimit ...

Presidentja Osmani: Autorët e femicidit meritojnë dënim kapital

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me shqiptimin e dënimit maksimal ndaj Dardan Krivaçës për vrasjen e Marigona Osmanit nga Gjykata ...

Ministrja Haxhiu për dënimin ndaj Krivaçës: Gjykim i drejtë për krimin mizor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar në rrjetin social facebook ndaj shqiptimit të dënimit maksimal për të akuzuarit për vrasjen e Marigona Osmanit nga Gjykata ...

VIDEO - Momenti kur Dardan Krivaça dënohet me burgim të përjetshëm

Gjykata Themelore e Ferizajt ka dënuar me burgim të përjetshëm Dardan Krivaçën për vrasjen e Margiona Osmanit.

Burgim i përjetshëm për Krivaçën - VIDEO

Dardan Krivaça është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e Marigona Osmanit.

Vrasja e Marigona Osmanit, Gjykata sot jep vendimin ndaj Krivaçës dhe Sejdiut

Ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut pritet të shpallet sot vendimi i gjykatës lidhur me akuzat për vrasjen mizore dhe dhunimin e Marigona Osmanit.