Postet nga: duhani

Zelanda e Re vendos ndalim të përjetshëm për të rinjtë që të blejnë cigare

Zelanda e Re e ka miratuar të martën në ligj, një plan unik për të hequr dorë nga duhanpirja duke vendosur një ndalim të përjetshëm pë...

Konjufca deputetëve: Ju që po pini cigare në Kuvend, po më detyroni me ua thirrë inspektoratin

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka filluar seancën e sotme të Kuvendit duke ua tërhequr vërejtjen deputetëve për pirjen e cigares.

Mali i Zi konfiskon duhan në vlerë prej miliona eurosh

Kontrabanda e duhanit përmes portit të Tivarit është klinikisht e vdekur, tha kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, teksa më 14 maj u krye një aksion në këtë ...

Përparim Rama ua ndalon punonjësve të pinë duhan në ballkone e në shkallët emergjente të Komunës

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka marrë vendim që t’ua ndalojë punëtorëve pirjen e duhanit edhe në hapësirat e ...

Plani i Zelandës së Re për ndalimin e duhanit

Zelanda e Re të enjten tha se do t’ua ndalojë përjetësisht të gjithë të rinjve që të blejnë duhan, që paraqet një prej qasjeve më të ashpra ...

Prokuroria kërkoi paraburgim për dy të dyshuar për kontrabandim të duhanit

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar paraburgim ndaj dy personave, nën dyshimin për shitje të pa autorizuar dhe falsifikim të markave të duhanit.

Dogana kap 80 mijë kilogramë duhan të kontrabanduar, suspendohen 9 zyrtarë doganorë

Drejtori i përgjithshëm i Doganës së Kosovës, Agron Llugaliu, në një konferencë për media ka bërë të ditur se kanë kapur 80 mijë kilogramë duhan ...

Besa Gaxherri kërkon hapësirë për duhanpirësit, Vjosa Osmani kërkon gjoba për ata që pinë duhan brenda Kuvendit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në seancën e sotme ka kritikuar deputetët që po pinë duhan brenda sallës së Kuvendit, duke kërkuar që ...