array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(41) "https://kallxo.com/komuna/analize-komuna/"
 }
}

Pse Kosova i mposhti teoritë konspirative të Ballkanit rreth vaksinave kundër COVID-19?

Kosova ishte goditur nga vala e teorive të konspiracionit rreth vaksinave në Ballkan – por tani ka përqindjen më të lartë të njerëzve të vaksinuar në rajon.

Udhëkryqi i Kosovës me shtetet mike karshi referendumit të Serbisë

Ende nuk është e qartë nëse qytetarët e komunave të banuara me shumicë serbe në Kosovë do të mund t’i drejtohen kutive të votimit këtë të ...

Avokati i Popullit mban ‘peng’ konkursin për zgjedhjen e drejtorit të Baletit Kombëtar

Një shqetësim i Institucionit të Avokatit të Popullit po mban ‘peng’ zhvillimin e proceduarve për zgjedhjen e drejtorit të Baletit Kombëtar të Kosovës, sipas konkursit të ...

‘Përçarja Demokratike' e PDK-së në Drenas

Qyteti që për shumë vite ishte bastioni i PDK-së, tri palë zgjedhjet e fundit lokale është duke i kaluar me probleme të brendshme. Pakënaqësitë mes njerëzve ...

Një vit nga konfirmimi i aktakuzës ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Sot është bërë një vit që kur aktakuza për krime lufte ndaj ish krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi ...

Balotazhi në Vushtrri i lë partitë politike në udhëkryq

Zgjedhjet Lokale të 17 tetorit në qytetin e Vushtrrisë çuan në balotazh Partinë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës.