Postet nga: dragash

Gruaja e drejtorit të Arsimit emërohet në komisionin për pranimin e punëtorëve komunal

Partia Demokratike e Kosovës- Dega në Dragash, po e akuzon drejtorin e Arsimit, Selim Kryeziu se ka ndikuar që gruaja e tij, Luljeta Kryeziu të zgjedhet në Komisionin Komunal ...

Dragash, rrah gruan e vëllait

Një grua nga Dragashi ka raportuar në Policinë e Kosovës se është sulmuar fizikisht nga kunati i saj.

Zhduket qytetari nga Shqipëria që doli të mblidhte boronica në Dragash, operacion i madh kërkim-shpëtimi nga dy vendet

Policia e Kosovës ka njoftuar se më 4 shtator 2022 në orët e vona të mbrëmjes, familjarët e një 26-vjeçari nga fshati Borje i Shqipërisë kanë ...

Dy zyrtarët e 'Eko-Regjion'-it të akuzuar për keqpërdorim të detyrës nuk e pranojnë fajësinë

Menaxheri i Kompanisë Rajonale të Mbeturinave "Eko-Regjioni” në Dragash, Salih Shala dhe shefi i kontrollës të kësaj kompanie, Nehat Basha, të akuzuar për keqpërdorim të detyrë...

Persona të panjohur ia dogjën makinën një burri në Dragash

Një burri në fshatin Restelicë të Dragashit i është djegur komplet vetura si pasojë e zjarrit.

Digjet një veturë në Dragash

Dje në Restelicë të Dragashit është djegur një veturë. Sipas Policisë së Kosovës, vetura është djegur komplet si pasojë e zjarrit.

Aksident në Xërxë të Dragashit, lëndohet një motoçiklist

Në fshatin Xërxë të komunës së Dragashit është lënduar një motoçiklist pas një aksidenti me një automjet të udhëtarëve.

Shtyhet gjykimi ndaj dy zyrtarëve të ndërmarrjes Eko-Regjioni

Në mungesë të të akuzuarit të mërkurën në Gjykatën e Prizrenit ka dështuar të mbahet seanca fillestare ndaj dy zyrtarëve të Kompanisë Rajonale të Mbeturinave “...