array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(37) "https://kallxo.com/komuna/fact-check/"
 }
}

Në pritje të realizimit të projektit milionësh të autostradës Prizren – Tetovë (VIDEO)

Një prej projekteve të ambicioze të premtuara nga Qeveria e Kosovës është autostrada në vlerë 150 milionë euro që do të lidhë Prizrenin me Tetovën, duke çarë Malet e ...

A ishte i saktë Albin Kurti kur foli për telin, filterat dhe bojlerin e 'Kosova B'?

Për më shumë se një vit e gjysmë në pushtet, në mandate të ndara, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përdorur disa herë fjalor profesional e shumë ...

Marrëveshjes Shqipëri- Kosovë: Dy marrëveshjet që gjetën zbatim

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë që nga viti 2014 kur kanë filluar të mbajnë mbledhje të përbashkëta kanë nënshkruar gjithsej 116 marrëveshje. Vetëm ...

Digjitalizimi la pa frekuenca numerike mediat lokale dhe uli cilësinë e transmetimit

Shkruar nga Ardian Hoti

Kurti tregon arsyet e shtyrjes së vizitës në ShBA 

Në fund të muajit shtator të vitit 2021 në Kosovë kishte dyshime nga opozita se kryeministrit të Kosovës Albin Kurtit, i ishte refuzuar viza për të udhëtuar në ...

Pogradeci, qyteti ku keqtrajtohen qentë dhe rrezikohet jeta e qytetarëve

Pogradeci ishte kthyer në kryetitull në mediat e Shqipërisë pasi në një nga kanalet në fshatin Guras janë gjetur disa qen të ngordhur.