array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(37) "https://kallxo.com/shendeti/keshilla/"
 }
}

Çka është “Ikteri” apo “Sarillëku” tek foshnjet?

“Ikteri” e njohur me terminologjinë popullore “Sarillëku” nuk është sëmundje, por është shenjë e sëmundjes që do të thotë se kur foshnja ka “Sarillëk” shihet nga ...

Rritja e nivelit të aktivitetit fizik është hapi i parë drejt uljes së presionit të gjakut dhe kolesterolit

Pak ecje gjatë ditës  mund ta zvogëlojë presionin tuaj të gjakut dhe kolesterolin, sipas udhëzimeve të reja nga Shoqata Amerikane e Zemrës (American Heart Association).

Kur duhet ndaluar së konsumuari kafeinë në mënyrë që të bëjmë një gjumë të rehatshëm?

Shumë prej nesh i fillojnë ditët në të njëjtën mënyrë: me një filxhan kafe ose çaj. Kafeina është pjesë e rutinës sonë po aq sa ...

Mbajtja e bimëve në shtëpi është gjë shumë e mirë, por ato në fakt nuk e pastrojnë ajrin

Ju me siguri keni dëgjuar shumë njerëz që thonë se mbajnë bimë në shtëpi ose në zyrë sepse u ndihmon të pastrojnë ajrin, por shkenca e thotë ...

Shkencëtarët mund ta kenë zbuluar se përse na kap lemza

Edhe pse lemza është e bezdisshme, shkencëtarët kanë zbuluar se ajo ka një rol thelbësor në zhvillimin tonë—duke i ndihmuar foshnjat të rregullojnë frymëmarrjen e ...

Receta për ta lehtësuar dhimbjen e fytit

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë ne shpesh përballlemi me dhimbje të fytit.