array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(44) "https://kallxo.com/teknologji/media-sociale/"
 }
}

Facebook do ta bëjë edhe më private korrespondencën në Messenger

Ashtu siç bëri me WhatsApp shumë kohë më parë, Meta ka vendosur ta inkorporojë enkriptimin në messenger. Funksioni është aktualisht në testim.

Adoleshentët po largohen masivisht nga Facebook - pjesën më të madhe të kohës po e kalojnë në YouTube

Ndërkohë që shtatë vjet më parë 71 për qind e adoleshentëve në SHBA e përdornin Facebook, sot ky numër ka rënë në vetëm 32 pë...

Instagrami po teston një dizajn të ri për fotografi

Instagrami ngadalë por me siguri po bëhet gjithnjë e më shumë sikurse platforma e popullarizuar TikTok. Gjatë bisedës me gazetarët, drejtori i Instagramit, Adam Mosseri, ka konfirmuar ...

Google lanson ​​një version të ri të Chrome me paralajmërime me rëndësi për përdoruesit

Google e ka lansuar një përditësim të ri për shfletuesin e tij Chrome që adreson deri në 27 dobësi dhe defekte sigurie. Ata u thanë përdoruesve ...

Twitter paralajmëron rritje të çmimit të abonimit

Një nga kritikat e Elon Musk ndaj Twitter-it, përpara se të njoftonte se do ta merrte përsipër rrjetin social (dhe më vonë ndryshoi sërish mendjen), ishte ...

Instagram sulmohet nga paditë e reja për shkak të ndikimit të dëmshëm në shëndetin mendor të të miturve

Paditë pretendojnë se e vetmja gjë që ka rëndësi për Instagram është angazhimi, pra aktiviteti i përdoruesve, në dëm të sigurisë së tyre, duke krijuar ...