array(1) {
 [0]=>
 array(4) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#B9D156"
  ["menu_attr"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["main_title"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["custom_item"]=>
  string(8) "?level=0"
 }
}

Kryetari i Vushtrrisë zotohet për zbatueshmëri më të lartë të rekomandimeve të Auditorit

Nga 16 rekomandimet e vitit 2018, Komuna e Vushtrrisë i ka zbatuar vetëm 2 prej tyre, 5 prej rekomandimeve ishin në proces të zbatimit, 8 rekomandime të pazbatuara, 1 rekomandim i mbyllur i pazbatuar.

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri (29.09.2020)
Hetimet vazhdojnë

Rekomandimet e auditorit që Ministria e Zhvillimit Rajonal pretendon se i ka zbatuar

Pak muaj para publikimit të raportit të auditimit për vitin 2020, KALLXO.com ka nisur një shkresë në adresë të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal në lidhje me rekomandimet dhe çalimet ...

Ministria e Zhvillimit Ekonomik (15.03.2021)
Hetimet vazhdojnë

Qendra Rinore në Shtime nuk u funksionalizua më 2020

Objekti i Qendrës Rinore në komunën e Shtimes tash e disa vite ka mbetur i dëmtuar megjithë premtimet për renovim.

Naim Ismajli
Rrenë

Vjosa Osmani tubimet në kohë pandemie i cilësoi si spontane, por LVV i kishte paralajmëruar  gjatë fushatës

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani e cila në zgjedhjet e 14 shkurtit garoi për presidente, në kuadër të listës zgjedhore të Lë...

Vjosa Osmani
Rrenë

Lajmi i rremë i mediave për “Flamurin e Shqipërisë” në takimin Kurti – Lajçak

Diplomati sllovak, Miroslav Lajçak, i cili është edhe i dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, po qëndron për një ...

Euronews Albania, Lajmi.net dhe Reporteri
Rrenë e kryptë

A do të vijnë vaksinat e para kundër COVID-19 në dy javët e para të marsit?

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se dozat e para të vaksinës anti- COVID-19 pritet të arrijnë në javën e ...

Vjosa Osmani
Hetimet vazhdojnë