array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/ligji/"
 }
}

Arrestohen dy persona në Merdare, dyshohen për falsifikim të dokumenteve

Polica e Kosovës gjatë kontrollit të dokumentacionit të personave që kalojnë kufirin në pikën kufitare në Merdare ka hasur në dy raste që dyshohet se dokumentet janë të ...

Aksident në qendër të Prishtinës, lëndohet drejtuesja e biçikletës

Një aksident trafiku në mes të një automjeti dhe një biçiklete ka ndodhur rreth orës 17:30 në rrugën "Luan Haradinaj" në Prishtinë.

Vlerësohet bashkëpunimi i Prokurorit të Shtetit me Institutin e Bazelit për Qeverisje

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, i shoqëruar nga Kryesuesi i Këshillit Prokurorial, Jetish Maloku dhe Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Blerim Isufaj, ...

Vrasja e të dyshuarit për vjedhje në Shtime, Prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarve, mbrojtja lirimin e plotë

Më 07 gusht 2019, në një shtëpi në Shtime ishte vrarë F.G., i cili kishte hyrë i armatosur bashkë me një person tjetër në shtëpinë e të akuzuarve ...

Dështon mbajtja e seancës gjyqësore ndaj ish-zyrtarit policor i akuzuar për vrasje të rëndë

Ka dështuar të mbahet seanca gjykuese për vrasje të rëndë, armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armës, për të cilën po akuzohet ...

Nis vaksinimi i zyrtarëve të Policisë me vendbanim në Prishtinë

Në palestrën "1 Tetori" në Prishtinë sot ka filluar vaksinimi kundër COVID-19 i zyrtarëve të Policisë së Kosovës me vendbanim në Prishtinë.