array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(38) "https://kallxo.com/komuna/lajm-komuna/"
 }
}

Aktakuzë për krime lufte kundër ish-pjesëtarit të Sigurimit Shtetëror të Serbisë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur sot aktakuzë për krime lufte kundër popullatës civile, kundër të pandehurit me inicialet S. F.

Vazhdon dëshminë ish-oficeri i ushtrisë britanike në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Shqyrtimi gjyqësor i të enjtes ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, në Dhomat e Specializuara të Kosovës në ...

Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve, pranohet edhe një viktimë në procesin gjyqësor

Në shqyrtimin gjyqësor ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, është pranuar edhe një viktimë tjetë...

Gjykata vendos ndaj të dyshuarit në rastin e vrasjes në Podujevë

Gjykata e Prishtinës ka caktuar një muaj paraburgim ndaj Arsim Sylës, i dyshuar në rastin e vrasjes në Podujevë.

Mbrojtja e Rexhep Selimit fillon pyetjet ndaj dëshmitarit të mbrojtur, seanca e mbyllur për publikun

Shqyrtimi gjyqësor i të mërkurës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, në Dhomat e Specializuara të Kosovë...

Vrasja në Podujevë, Prokuroria kërkon paraburgimin e të dyshuarit

Gjykata e Prishtinës ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarit për vrasjen në Podujevë që ndodhi ditë...