array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/ligji/prokuroria/"
 }
}

Zv/Kryeprokurorja e Shtetit kërkon 20 mijë euro nga ish prokurori Sylë Hoxha në emër të shpifjes dhe fyerjes

Në gjykimin për kompensim të dëmit për shpifje dhe fyerje të cilin Zëvendëskryeprokurorja e Shtetit pretendon se i ka shkaktuar ish prokuroi Sylë Hoxha, Zë...

Emisioni i KALLXO.com paraqitet si provë në gjykimin rreth rrënimit të aneks objektit 'Abi Çarshia'

Gjykimi për rrënimin e aneks-objektit të ‘Abi Çarshisë’ të ndërtuar pa leje ka vazhduar me propozimin e provave të reja nga ana e mbrojtësve dhe të ...

Vrasja e pesë anëtarëve të familjes Bllaca, rrëfehet para Gjykatës kulegu i të akuzuarit

Xhavit Azizi, punonjës i Policisë së Kosovës (staf civil), i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare ka dalur sërish para gjykatësit në Gjilan ...

Paraburgim të pandehurve, dyshohen se keqpërdorën pozitën zyrtare dhe kontrabanduan mallra  

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të pandehurve M. A. dhe N. ...

Plagosja në Pejë, detaje nga dosja e Prokurorisë

Në një incident që ka ndodhur mbrëmë në Pejë ishte plagosur me dy plumba Sezair Belegu.

Aktakuzë ndaj Labinot Grudës e Kadri Shalës për skandalin e 2.1 milionë eurove

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj Labinot Grudës dhe Kadri Shalës për veprat penale keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar, hyrje në sistemet kompjuterike, vjedhje ...