Postet nga: fakulteti i mjekësisë

Pakënaqësi me përpilimin e afateve të provimeve, studentët e Fakultetit të Mjekësisë bllokojnë hyrjen e fakultetit (VIDEO)

Studentët e Fakultetit të Mjekësisë në Universitetin Prishtinës “Hasan Prishtina” kanë bllokuar shkallët e këtij fakultetit.

Flet profesoresha e Fakultetit të Mjekësisë, thotë se u sulmua nga një mjek

Profesoresha e Fakultetit të Mjekësisë, Hatixhe Latifi-Pupovci, po pretendon se është sulmuar sot nga prindi i një studenti.

Ndalohet i dyshuari për sulmin ndaj profesoreshës së Fakultetit të Mjekësisë

Një profesoreshë e Fakultetit të Mjekësisë është sulmuar sot fizikisht në ambientet e Fakultetit.

Sulmohet një profesoreshë në Fakultetin e Mjekësisë në Prishtinë

Një profesoreshë është sulmuar fizikisht në ambientet e Fakultetit të Mjekësisë të Universitetit “Hasan Prishtina".

Shtohen kritere për akreditim të programeve të Mjekësisë së Përgjithshme (FOTO)

Agjencia e Kosovës për Akreditim ka vendosur disa kritere të tjera për akreditim të programeve të Mjekësisë së përgjithshme, në të cilat duhet të dë...

Fillon testi i provimit pranues në Fakultetin e Mjekësisë

Mbi 1000 kandidatë sot i janë nënshtruar testit të provimit pranues në Fakultetin e Mjekësisë në Uiversitetin e Prishtinës.

Dekanja e Fakultetit të Mjekësisë tregon kush po e kërcënon procesin e avancimit të kirurgëve

Dekanja e Fakultetit të Mjekësisë të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Suzana Manxhuka- Kërliu, në emisionin “KALLXO Pernime”, ka deklaruar se që 13 vite nuk është avancuar asnjë ...

Dekanja e Fakultetit të Mjekësisë: Mbi 27 mijë euro i ndalëm nga pagat e profesorëve dhe asistentëve që nuk mbajtën mësim

Mbi 27 mijë euro i janë kursyer buxhetit të shtetit të Kosovës pas vendimit të dekanatit të Fakultetit të Mjekësisë që profesorëve dhe asistentëve të këtij ...