Postet nga: gjoba

Gjakovë, gjobitet me 300 euro qytetari që me dru kishte bllokuar trotuarin

Policia në Gjakovë i ka shqiptuar një qytetari gjobë ne vlerë 300 euro pasi ai i kishte lënë drutë në trotuar duke penguar lëvizjen e lirë të këmbë...

Shitën produktin më shtrenjtë se çmimi i raftit, gjobiten dy biznese në Skenderaj

Drejtoria e Inspekcionit e Komunës së Skenderajt u ka shqiptuar gjobë dy bizneseve, njëra është dënuar me 600 euro, kurse tjetra me 500 euro, pasi është konstatuar se kanë ...

Policia në Ferizaj shqipton mbi 1 mijë e 300 gjoba brenda një jave

Policia e Ferizajt gjatë javës që shkoi ka shqiptuar 1,362 gjoba si pjesë e një aktiviteti për parandalim të aksidenteve.

Kanosi një polic në Fushë Kosovë, arrestohet i dyshuari

Një zyrtar policor në Fushë Kosovë është kanosur gjatë ditës së djeshme nga një person, i cili më pas është arrestuar.

Patrulla inteligjente e Policisë identifikon kundërvajtësit, ndëshkohen me nga 300 euro

Policia e Kosovës është duke vazhduar patrullimin me vetura me pajisje inteligjente për identifikimin dhe ndëshkimin e kundërvajtësve.

Policia shqipton gjoba dhe masa mbrojtëse ndaj dy shoferëve për tejkalim të shpejtësisë në Ferizaj

Policia e rajonit të Ferizajt gjatë ditës ka shqiptuar gjoba dhe masa mbrojtëse ndaj dy shoferëve për tejkalim të shpejtësisë.

Ishte e lejuar vozitja deri në 100 km në orë, voziti 235 km në orë - ky është dënimi që iu shqiptua shoferit

Një qytetar është dënuar me 300 euro gjobë dhe 3 muaj ndalim të vozitjes për shkak të tejkalimit të shpejtësisë së lejuar.

Tejkaluan shpejtësinë e lejuar, iu hiqet patentë-shoferi deri në një vit (FOTO)

Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, sot në ora 00:20 të mëngjesit ka shqiptuar gjobë ndaj dy personave të cilët kishin tejkaluar shpejtësinë e lejuar.