array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(29) "https://kallxo.com/zgjedhjet/"
 }
}

Nisma akuzon anëtarët e LVV-së për ndërhyrje në procesin e rinumërimit

Nisma Socialdemokrate ka akuzuar anëtarët e LVV-së në KQZ se po i bëjnë presion vëzhguesve të Nismës duke ndërhyrë dhe duke kapur fletëvotimet.

Pula: Certifikimi i zgjedhjeve hap rrugë për aktakuza ndaj personave që shkelën ligjin

Koordinatorja nacionale e Prokurorisë për zgjedhjet në Kosovë, Laura Pula bëri me dije se procedura penale për personat që kanë shkelur rregullat për zgjedhje do të ...

Fushata Zgjedhore: Gjilani punësoi 21 persona me kontrata mbi vepër

Komuna e Gjilanit, e cila udhëhiqet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, përkatësisht Lutfi Haziri, në muajin shtator i cili njëkohësisht ishte muaji i fushatë...

KQZ tregon kur mund të shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që nesër të shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë.

Valmir Elezi: Për 3 ditë mund të përfundoj i gjithë procesi numërimit të votave të diasporës

Valmir Elezi zëdhënës i KQZ-së pas mbledhjes tha që nuk mund të fillojnë menjëherë më numërimin e votave të diasporës pasi që sipas tij ...

Zbulohen keqpërdorime në numërimin e votave në Dragash

Monitoruesit e KALLXO.com, të cilët janë duke përcjellë procesin e rinumërimit të votave në Dragash, kanë vënë në pah dallime të mëdha që nga ...