// E premte ORA 21:20

0

1 Tetor 2018

Përfshirja e policit në prostitucion

Drejtësia në Kosovë

Në edicionin e së premtes “Drejtësia në Kosovë” transmetoi reportazhin ekskluziv nga hetimi i Prokurorisë së Shtetit për dyshimet se një pjesëtar i Policisë së Kosovës ishte përfshirë në një biznes të prostitucionit.

Hetimi ishte nisur pas hapjes së një qendre të masazhit në qytetin e Gjilanit.

Emisioni sjell detaje për mënyrën se si Prokuroria kishte autorizuar hetuesit të futeshin me masa të fshehta dhe të kontraktonin shërbime seksuale në lokalin e masazhit.

Gjithashtu reportazhi sjell detaje për aksionin e arrestimit dhe procesin e intervistimit të një polici dhe një shtetaseje të Shqipërisë të dyshuar për prostitucion

NDËRLIDHUR

Policia e Kosoves
 

Rrahje për borxh në Gjakovë

Në fshatin Meqë të Gjakovës, dy persona janë përfshirë në rrahje për shkak të një borxhi. Sipas Policisë së Kosovës, dje rreth orës 16, është arrestuar një i dyshuar, pasi që pas një mosmarrëveshje për një borxh të mëhershëm ka sulmuar fizikisht personin tjetër. Viktimës i janë shkaktuar lëndime trupore. Me vendim të prokurorit i […]

Aksident Trafiku
 

Tre persona të lënduar në aksident trafiku në Prishtinë

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti në rrugën “Vëllezërit Fazliu” në Prishtinë. Aksidenti me lëndime trupore raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 21:00. Policia ka njoftuar se në aksident janë përfshirë dy automjete, ku përpos dëmeve material kanë mbetur të lënduar edhe tre persona, dy burra dhe një grua. […]

Bosnja e Hercegovina
 

Milorad Dodik kërkon që Emir Kusturicën ta ketë këshilltar

Pasi fitoi vendin e serbit në presidencën shtetërore të Bosnje dhe Hercegovinës, Milorad Dodik njoftoi se dëshiron të emërojë si këshilltar, regjisorin e njohur serb Emir Kusturica. Dodik, fituesi i selisë serbe në presidencën trepalëshe të Bosnjës, i tha gazetës së Beogradit “Vecernje Novosti” të martën se emërimi i Emir Kusturica si këshilltar i tij […]

INTERPOL
 

INTERPOL-i dhe FSK-ja, dy betejat diplomatike të Kosovës me Serbinë

Dy beteja diplomatike dhe politike po zhvillohen aktualisht ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. E para, ndërlidhet me përpjekjet e Kosovës për anëtarësim në INTERPOL dhe kundërshtimet e vazhdueshme të Serbisë. Kurse e dyta, ndërlidhet me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës [FSK], duke e veshur atë me kompetenca e kapacitete shtesë që u ofrohen përgjegjësive […]

Nënë Tereza
 

Nënë Tereza 39 vjet më parë u nderua me Çmimin Nobel për Paqen

39 vjet më parë, bamirësja e njohur me origjinë shqiptare, Nënë Tereza, u nderua me Çmimin Nobel për Paqen. Siç i referohet një artikull i posaçëm i “Radio Vatikanit”, mbi këtë çmim të madh të dorëzuar ndaj saj prej jurisë ndërkombëtare të Akademisë së Shkencave të Suedisë, shqiptarja Gonxe Bojaxhi, u ngjit në tribunën ku […]

TË FUNDIT

Policia e Kosoves
 

Rrahje për borxh në Gjakovë

Në fshatin Meqë të Gjakovës, dy persona janë përfshirë në rrahje për shkak të një borxhi. Sipas Policisë së Kosovës, dje rreth orës 16, është arrestuar një i dyshuar, pasi që pas një mosmarrëveshje për një borxh të mëhershëm ka sulmuar fizikisht personin tjetër. Viktimës i janë shkaktuar lëndime trupore. Me vendim të prokurorit i […]

Aksident Trafiku
 

Tre persona të lënduar në aksident trafiku në Prishtinë

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti në rrugën “Vëllezërit Fazliu” në Prishtinë. Aksidenti me lëndime trupore raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 21:00. Policia ka njoftuar se në aksident janë përfshirë dy automjete, ku përpos dëmeve material kanë mbetur të lënduar edhe tre persona, dy burra dhe një grua. […]

Bosnja e Hercegovina
 

Milorad Dodik kërkon që Emir Kusturicën ta ketë këshilltar

Pasi fitoi vendin e serbit në presidencën shtetërore të Bosnje dhe Hercegovinës, Milorad Dodik njoftoi se dëshiron të emërojë si këshilltar, regjisorin e njohur serb Emir Kusturica. Dodik, fituesi i selisë serbe në presidencën trepalëshe të Bosnjës, i tha gazetës së Beogradit “Vecernje Novosti” të martën se emërimi i Emir Kusturica si këshilltar i tij […]

INTERPOL
 

INTERPOL-i dhe FSK-ja, dy betejat diplomatike të Kosovës me Serbinë

Dy beteja diplomatike dhe politike po zhvillohen aktualisht ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. E para, ndërlidhet me përpjekjet e Kosovës për anëtarësim në INTERPOL dhe kundërshtimet e vazhdueshme të Serbisë. Kurse e dyta, ndërlidhet me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës [FSK], duke e veshur atë me kompetenca e kapacitete shtesë që u ofrohen përgjegjësive […]

Dialogu
 

Raporti i Qeverisë për dialogun sot në Komision para deputetëve

Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, sot do të mbajë mbledhjen e radhës. Rendi i ditës: Miratimi i rendit të ditës; Shqyrtimi i Raportit të Qeverisë për dialogun; Shqyrtimi i vlerësimeve të sindikatës së MPJ-së lidhur me shkeljet në shërbimin e jashtëm; Shqyrtimi i mundësive të aplikimit të Kuvendit të Kosovës në […]

Tash

NA NDIQNI

Milorad Dodik kërkon që Emir Kusturicën ta ketë këshilltar

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend