Postet nga: Dhuna në familje

Gashi: Policia duhet ta ndryshojë qasjen ndaj viktimave të dhunës në familje

Në pjesën e dytë të emisionit “Jeta në Kosovë” është duke u diskutuar për pasojat dhe vështirësitë, sidomos për gratë, gjatë kohës së pandemisë ...

Policia e Kosovës: Nuk pati rritje të rasteve të dhunës në familje gjatë pandemisë

Në pjesën e dytë të emisionit “Jeta në Kosovë” është duke u diskutuar për pasojat dhe vështirësitë, sidomos për gratë, gjatë kohës së pandemisë ...

Sonte në "Jeta në Kosovë": Drejtësi gjatë pandemisë

Sonte në emisionin "Jeta në Kosovë" do të diskutohet për dy tema të ndryshme.

Arrestohet gjilanasi për dhunë ndaj motrës dhe nënës së tij

Një person në Gjilan është arrestuar pasditen e djeshme nga ana e policisë.

‘Bashkë kundër dhunës’, Policia në Mitrovicë zhvillon disa aktivitete

Në kuadër të projektit ‘Bashkë kundër dhunës’ Policia në Mitrovicë sot ka shënuar disa aktivitete me qëllim të vetëdijesimit kundër dhunës në ...

Izolimi gjatë pandemisë, katalizator i dhunës ndaj grave dhe vajzave

Organizatat e shoqërisë civile raportojnë rritje të dhunës në familje gjatë muajve të izolimit si pasojë e pandemisë së COVID-19, e diktuar kryesisht nga bashkëjetesa e gjatë ...

VIDEO - Gruaja e dëbuar nga shtëpia e burrit: Mendova të bëj edhe vetëvrasje

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë” u trasnemtuan rrëfime të grave të cilat lëndët e tyre për prona po presin radhë në ...

Kurti mbledh krerët e organeve të drejtësisë e sigurisë, diskuton për dhunën në famije

Dhuna në familje ishte temë diskutimi në takimin e sotëm mes kryeministrit në detyrë, Albin Kurti dhe krerëve të organeve të drejtësisë.