Postet nga: Drita

Sulmi ndaj kryetarit të 'Intelektualëve', tre të dyshuarit në ndalim 48 orësh

Prokuroria Themelore në Gjilan ka njoftuar se me urdhër të prokurorit ka ndaluar tre persona, tani të pandehurit I. Sh., V. Z. dhe F. R., në kohëzgjatje prej 48 ...

Kryetari i tifozëve të klubit "Drita" flet për sulmin ndaj tij dhe familjes së tij

Kryetari i tifozëve "Intelektualët" të klubit “Drita”, Taulant Byqmeti, ka pretenduar se dje, më 24.04.2024, është sulmuar fizikisht në lokalin e tij në Gjilan nga disa persona pas pë...

Ballkani, kampion i Kosovës për herë të dytë me radhë

Ballkani ka fituar ndaj Ferizajt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 35-të të Superligës së Kosovës, duke i mjaftuar të shpallej kampion pas dë...

Drita dhe Ballkani zhvillojnë ndeshjen e sezonit në Gjilan

Xhiro e 33-të në Albi Mall Superligë ka startuar ditën e shtunë me dy sfida që ishin në program, ku Dukagjini mposhti Malishevën 1-0 dhe Trepça ’89 triumfoi ...

Drita pret Ballkanin në përballjen e dy konkurrentëve të mëdhenj për titullin e kampionit në Kosovë

Albi Mall Superliga vazhdon sot me ndeshjet e xhiros së 15-të, ku dy janë në program për tu zhvilluar.

Dëmtimi i fushës me bari sintetik në Gjilan, nuk e rrezikon derbin e Anamoravës

Natën e mbrëmshme, stadiumi ndihmën, më bari sintetik në Gjilan, ku sot do të zhvillohet ndeshja derbi, Drita Gjilanit, është dëmtuar.

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Drita - Royal Antwerp, këto janë çmimet

Klubi i futbolli “Dita” nga Gjilani ka njoftuar se të martën do të dalin ën shitje biletat për ndeshjen kundër Royal Antwerp.

Llapi mbron trofeun e Kupës së Kosovës, mposht me dy super gola Dritën në finale

Llapi ka shënuar fitore ndaj Dritës me rezultat 2-1 në finalen e Kupës së Kosovës në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, duke mbrojtur trofeun e fituar një vit ...